Co nám za týden nabídne druhá generace tzv. zabijáka vlajkových lodí?

0

Čínský výrobce OnePlus, jehož jediným akcionářem je Oppo, už za týden představí svého druhého „zabijáka vlajkových lodí.” OnePlus 2 bude představen 27. července a na tiskovou konferenci se může virtuální přenést každý. OnePlus bude totiž odhalení vysílat živě, navíc s podporou virtuální reality a Cardboardu, o který si mohl každý v uplynulých týdnech zdarma na oficiálních stránkách společnosti zažádat.

OnePlus využije virtuální realitu i při své červencové keynote | Zdroj: OnePlus

Čínská společnost na druhou stranu šetří na marketingu, a proto propagaci chystaného modelu řeší poněkud nezvykle. Každý týden uvolnil informaci o jedná součásti smartphonu. Díky tomu již víme, nač se můžeme příští týden těšit.

Výbava bude opět špičková a podle informací zveřejněných společností dostaneme tzv. phablet s 5,7palcovým displejem s rozlišením 2 560 × 1 440 px. Požehnaně bude i operační paměti, které telefon nabídne hned 4 GB. Sekundovat jí bude 64bitový osmijádrový procesor Snapdragon 810 od Qualcommu s grafickým čipem Adreno 430.

 

Podle posledních informací si druhá generace OnePlus porozumí i se všemi českými frekvencemi LTE. Zástupci společnosti rovněž slibovali 16 megapixelový fotoaparát od Sony na zádi a přední 5Mpx kameru pro videohovory a selfie. Počítá se i se čtečkou otisků prstů nebo novým konektorem USB-C.

Zatím zůstává otázkou, jestli bude možné uživatelsky vyměnit akumulátor s kapacitou 3 330 mAh, který bude smartphone udržovat při životě. Množí se však názory, že se OnePlus bude držet trendu a tuto užitečnou vlastnost vypustí.

OnePlus 2 se bude opět prodávat formou pozvánek a ani zdaleka se v prvních týdnech a možná i měsících nedostane na všechny. V oficiálním internetovém obchodu bude model dostupný za 450 USD. Tedy alespoň to vyplývá ze slibů, protože CEO společnosti se nedávno nechal slyšet, že druhá generace OnePlus nepřekoná tuto cenovou hranici.

U přeprodejců však bude cena o něco vyšší a podle uniklých zpráv se počítá s cenovkou zhruba okolo 12 500 Kč včetně české daně. Na bližší informace ohledně dostupnosti si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Phablet bude k dostání ve dvou variantách – jedna bude mít 32GB, druhá 64GB úložiště. S podporou karet microSD se ani letos nepočítá. Jistotou je na druhou stranu vlastní Oxygen OS postavený na Androidu 5.0.

Zdroj: Softpedia

Co nám za týden nabídne druhá generace tzv. zabijáka vlajkových lodí?

Ohodnoťte tento článek!