Co přinesl Den bláznů?

0

Apríl první: Microsoft představil Windows Mobile 7

Podle zprávy měl Microsoft prvního dubna na tiskové konferenci v Las Vegas představit novou verzi vlastního operačního systému určeného pro chytré mobilní telefony a kapesní počítače. Autor zprávy sliboval, že je tato verze o několik milníků dál, než v současnosti aktuální verze 6.1, měli jsme se dočkat plné podpory pro videohovory (certifikaci by od Microsoftu získaly prý pouze ti výrobci, kteří by svůj smartphone vybavili přední kamerou) nebo rychlého webového prohlížeče (ten měl plně podporovat všechny současné standardy a bez problémů projít všemi ACID testy).


První zařízení se systémem Windows Mobile 7? Ale kdepak… 

Apríl druhý: Microsoft, Google a Yahoo! spolu

Na věčné časy. A nikdy jinak. Tak tuhle zprávu vydal dokonce přímo Microsoft, respektive byla včera k přečtení přímo v tiskovém centru na stránkách Microsoftu. Hovořilo se v ní o tom, že zatímco původně zamýšlená akvizice portálu Yahoo! nevyšla (protože majitelům Yahoo přišla nabídka Microsoftu v hodnotě 49,8 miliardy dolarů příliš nízká), včera mělo být vše jinak: Nejdříve představitelé Googlu projevili zájem odkoupit Microsoft za 270 miliard dolarů, což představenstvo Microsoftu jednoznačně schválilo. Google tak získal Microsoft.


Logo, které bude každý milovat!

Představitelé Yahoo! však nechtěli zůstat stranou a tak zaslali Googlu nabídku, že jsou ochotni jej koupit za jeden dolar. Vedení Googlu okamžitě nabídku přijalo se slovy, že se jedná o férový a záslužný obchod. Nová společnost Yahooglesoft se včera začala připravovat na novou emisi akcií a hrdě hledět do budoucna.

Asi bych měl zavolat svému burzovnímu makléři…

Apríl třetí: Microsoft končí s Windows Mobile, licencuje iPhone

Po pravdě řečeno, tato zpráva se dala očekávat (Microsoft a iPhone jsou zkrátka příliš lákavá témata k tomu, aby zůstala neuchopena). Podle zprávy Microsoft oznámil, že končí s dalším vývojem a prodejem systému Windows Mobile a požádal Apple o prodej licencí pro systém OS X použitý v chytrém mobilu iPhone. Výhodou tohoto spojení by mohlo být použití systému ActiveSync pro synchronizaci pro uživatele Windows, kteří by tak nemuseli instalovat jinak skvělý správce multimédií iTunes na své počítače. 

Apríl čtvrtý: Apple oznámil Boot Camp pro iPhone

Být toto skutečností, tak je to zpráva roku. Apple tuhle zprávu včera zveřejnil na svém tiskovém portálu jako oficiální tiskovou zprávu. Píše v ní, že s příchodem nového firmwaru ve verzi 2.0 přidá do systému také podporu pro duální boot. Stejné je to i u stolních Maců, na které můžete kromě výchozího Mac OS X nainstalovat také Windows nebo Linux. BootCamp pro iPhone měl umožnit instalaci a používání jiných systémů včetně mobilních linuxových distribucí nebo Windows Mobile. Uživatel by tak při zapnutí telefonu mohl zvolit, do kterého systému má iPhone nabootovat.


Jeden přístroj vládne všem, jeden přístroj slouží vám

No řekněte, vy byste chtěli na iPhonu používat Windows Mobile?

Apríl pátý: komunikátory BlackBerry přehcázejí na Windows Mobile

Jak tak na to koukám, tak Windows Mobile (nebo minimálně samotný Microsoft) byl nejčastějším terčem aprílových vtípků. Stejně tak i v tomto případě: komunikátory BlackBerry, které drží ve spojených státech dominantní postavení na trhu chytrých mobilů (tyto telefony používají vlastní operační systém napsaný v Javě), ukončují prodej přístrojů s vlastním systémem a přecházejí na Windows Mobile.


Dobudou okna jednou i kótu Borůvka?

Tak vám nevím: nebýt včera prvního dubna, tak bych této zprávě i věřil. No řekněte sami: věřili byste před pár lety zprávě, že Palm bude prodávat smartphony s Windows Mobile?

Apríl šestý: Nová Nokia se systémem Microsoftu

Opravdu, ale opravdu už to začíná vypadat trapně. Zase Microsoft, zase Windows Mobile: připravovaný mobilní telefon Nokia N97w nepůjde na trh s obligátním Symbianem, ale s Windows Mobile 6.1 od Microsoftu. Nokia si od tohoto tahu prý slibuje prorazit na trhy, na kterých doposud neměla úspěch.

Nokia N97w měla mít stejné rozměry jako model N96 a její výbava měla zahrnovat 128 MB paměti, 16 GB úložného prostoru, GPS a FM přijímač, DVB-H i DVB-T televizní tuner, EDGE i UMTS/HSDPA konektivitu včetně nejrychlejší Wi-Fi (802.11n). Zkrátka vše, co si dokážete představit.


Nokia s Windows Mobile? Sexy, opravdu pořádně sexy. Já ji chci!

Zkrátka výbava měla být taková, že by výdrž na akumulátory dosahovala několika desítek minut. V ideálním případě…

Apríl sedmý: konečně něco bez Microsoftu

A dost! To jsem si řekl po předchozím šestém aprílu. Měl jsem jich původně nachystaných rovných deset ale zjistil jsem, že:

  1. jsou všechny také o Microsoftu,
  2. nejsou zas až tak zajímavé.

Tudíž něco z jiného soudku. Pokud používáte on-line kancelářský balík Google Docs, mohli jste včera najít v nabídce Soubor novou položku: kromě vytvoření nového dokumentu jste mohli vytvořit také nové letadlo!


Nový dokument nebo nové letadlo?

Po jeho vytištění jste jej pak mohli sestavit a házet s ním do omrzení. V redakci nám dlouho trvalo, než nás to omrzelo. Ten pohled, když se Google letadlo snáší z podkrovních oken do Brněnských ulic byl zkrátka božský. A protože dnes již v Google Docs vytvářet nová letadla nemůžete, stáhněte si PDF dokumentu v odkazech pod článkem.

Fotogalerie ze stavby a pouštění Google letadla

(kompletní fotogalerie)

 Odkazy k tématu: Apríl první | druhý | třetí | čtvrtý | pátý | šestý | Google letadlo v PDF

Co přinesl Den bláznů?

Ohodnoťte tento článek!