Co se stane se značkami Nokia a Lumia? Budoucnost je nejistá

0

S tím, jak se blíží dokončení obchodu dvou titánů, zbývá zodpovědět několik otázek. Mobilní divize Microsoftu připadne, na tom se nic nezmění. Můžete se ale změnit značka prodávaných telefonů. Budeme na trhu dále potkávat Nokie a Lumie? Podle zpravodajského portálu CNET bude Microsoft používat značku Lumia, a to navzdory smíšeným signálům. Méně jasný je osud Nokie. Podle všeho ale Microsoft bude produkovat telefony se slavným logem i nadále.

Teď se můžeme pustit do čirých spekulací. Kdyby Microsoft měl jednu ze dvou značek opustit, byla by to spíše Nokia. Lumia je silné jméno, takže kdyby zachoval Nokii, neměl by vůbec žádný důvod vykašlat se na Lumii. Naopak by spíše mohl vzniknout crossover Microsoft Lumia. Kdyby Redmondští začali budovat úplně novou značku pro své smartphony, tak by bylo úplně zbytečné ponechávat si Nokii.

 

Proč by Microsoft měl zachovat aspoň Lumii? Ta se stala mnohem silnějším pojmem než samotný Windows Phone. Lidé si nekupují Windows Phone, kupují si Lumie. Podívejte se na trendy podle Googlu. Tam dokonce vychází, že Lumie je silnější než Windows Phone a Nokia silnější než Microsoft. Není to sice statisticky relevantní vzorek lidí, ale všiml jsem si ve svém okolí mnoha lidí, co si nevybírají telefon podle operačního systému.

Lumia (červená) se stala silnějším pojmem než Windows Phone (modrá)
Lumia (červená) se stala silnějším pojmem než Windows Phone (modrá)

Raději sáhnou po značce, s níž mají dobré zkušenosti. Tou značkou je Nokia. Naproti tomu ale víme, že ve Spojených státech už Nokia pěkných pár let nebodovala a tamní zákazníci na ni neslyší. Proto Microsoft dost možná tuto značku nezachová. Akvizice mobilní divize by měla být dokončena v prvním čtvrtletí 2014, které se pomalu vydává na poslední štaci.

Červená je Noki,a modrý zase Microsoft
Červená je Nokia, modrý zase Microsoft

Zdroj: CNET via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!