Aspoň malý úspěch. Telegram zamířil do Windows Storu

Co si budeme povídat, mnoho desktopových programů se ve Storu zatím neobjevilo.

7
Ilustrační foto

Obecně vzato třetí strany Windows Store útokem nevzaly. Je to několik měsíců, co Microsoft vpustil do Storu konvertované klasické programy. Ty mají být přechodným řešením a mostem mezi starým a novým světem. Fakt, že píši zprávu na toto téma, která se věnuje relativně malému a nemasovému komunikátoru, o situace bezesporu něco vypovídá. (Dobře, Facebook a Instagram tam už jsou.)

Buď jak buď, pokud Telegram máte rádi, najdete ho nově ve Storu. To znamená, že ho Store bude automaticky aktualizovat. To znamená, že se nebude aktualizovat na omezeném připojení, navíc o tom ani nemusíte vědět. Programy ze Storu dále běží v sandboxu, takže aspoň teoreticky je takový režim bezpečnější. Jednodušší je také instalace a uvidíme, jak to bude s přenášením nastavení mezi počítači nebo jestli využije aktivní dlaždici. Zdá se ale, že striktně vyžaduje 64bitový Windows.

Jaký další zajímavý program, o kterém jsme nepsali, se objevil ve Storu? Např. multimediální centrum Kodi.

Telegram se objevil ve Windows Storu
Telegram se objevil ve Windows Storu
Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. Tenhle clanek neni jen hloupy. Je dokonce bez obalu lzivy. Opakuju to tu uz po nekolikate, ale Windows Store je ted plny aplikaci. Pokud se omezim treba jen na „desktop bridge“ aplikace (tzn. desktopove aplikace, zabalene do Windows Store), tak ty se pocitaji do stovek (vetsi cast z nich je profesionalni software).

  Z tech znamejsich jsou to treba:

  Evernote https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/evernote/9wzdncrfj3mb
  Kodi https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/kodi/9nblggh4t892
  Deezer https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/deezer-music/9nblggh6j7vv
  Adobe Photoshop Elements 15 https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/adobe-photoshop-elements-15/9nblggh4rp6z
  Slack https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/slack/9wzdncrdk3wp
  Paws for Trello https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/paws-for-trello/9nblggh4xxvw
  CrystalDiskMark 5 https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/crystaldiskmark-5/9nblggh4z6f2
  FileBot https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/filebot/9nblggh52t9x#
  Audiobooks from Audible (Amazon) https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/audiobooks-from-audible/9wzdncrfj1cr
  InPixio Photo Editor Premium https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/inpixio-photo-editor/9nblggh4wswl
  Movie Editor Plus https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/movie-edit-pro-plus-windows-store-edition/9nblggh4t9tj
  HyperCrypt https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/hyper-crypt/9nblggh5z16w#
  PhotoScape X Pro https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/photoscape-x-pro/9nblggh511n0

  Z tech profesionalnich/poloprofesionalnich:
  Latinum https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/latinum/9nblggh400w8
  Taurec-Studio https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/taurec-studio/9nblggh40gb8
  Vidine https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/vidine/9nblggh4tk0p#
  RockerCake Professional https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/rocketcake-professional/9nblggh40591
  Vectr https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/vectr/9nblggh43z5x
  System Designer https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/system-designer/9p05jrx99h87
  StringEx https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/stringex/9nnbwbqhhzx1
  Logic Designer https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/logic-designer/9nblggh432fn

  A to mi trvalo asi tak 5 minut tohle najit a dal jsem ani nehledal. Takze tenhle clanek ma byt co jako? To vam Google plati za negativni kampan, s tim jak porad dokola pisete tu smou lez? Me se treba libi vase novinky z Windows 10 Insider programu, ale tenhle clanek je ubohost nade vsechny. Tim spis, ze organizovane jiz do nekolikateho clanku po sobe pisete o malem poctu aplikaci ve Windows Store a ani jednou jste nereagovali na pripominku, ze to tak uz davno neni. Zadny svedomi, zda se.

  • Tenhle komentář je účelový. I kdyby bylo ve Storu několik stovek konvertovaných programů, je to pořád zlomek z toho, kolik jich existuje v reálném světě. V článku je věta: „Obecně vzato třetí strany Windows Store útokem nevzaly.“ Platí, protože obecně vzato se to opravdu nestalo. Něco ve Storu najdete, ale takových aplikací je pořád málo. Za druhé, není to je o kvantitě. Většině lidí by stačila desítka nebo dvě nejpoužívanějších aplikací. Nejčastěji používáme prohlížeče. Chrome ani Firefox tam nejsou. Ze všech program, které používám např. já osobně, je tam jen teď ten Telegram.

   • Ne, to tenhle clanek je ucelovy. Navic je ted naprosto jasny, ze zavery delate jen podle svoji preference. Ze vy pouzivate z aplikaci konvertovanych pomoci dekstop bridge „jen“ Telegram je jako co za argument? Vy jste snad autorita mluvici za vsechny? On je snad Slack malo pouzivany? Nebo Photoshop Elements? Evernote? Kodi? Deezer? To se nestydite? Vsechny tyhle aplikace jsou mnohem pouzivanejsi, nez nejaky vas Telegram. Ale nee, pan Urban se rozhodl, ze JEMU Windows Store nic jineho, nez Telegram nenabizi, takze je cely Windows Store spatne.

    A tohle uz tu tragedii jen podtrhuje: „Fakt, že píši zprávu na toto téma, která se věnuje relativně malému a nemasovému komunikátoru, o situace bezesporu něco vypovídá.“

    Pane Urbane, proc jste teda nepsal o vsech tech aplikacich nanahore, ktere jsou mnohem masovejsi a siroce pouzivane (zvlast treba Slack, a ta mala noticka o Kodi je taky snad vtip)? A jeste tu vasi ignoranci pouzivate jako hodnotici argument?

    Ze tam nejsou prohlizece je taky nejak divny? Chrome je Googlu. Google sabotuje cokoliv, co se tyka Microsoftu, jako malej spratek. Dokonce kdyz nekdo zpristupni sluzby Googlu na Windows zarizenich, Google okamzite posila zaloby. Vazne cekate, ze jako se uraci predelat Chrome do Windows Store? To tezko. Budoucnost Firefoxu je nejista (a to rikam presto, ze je to muj kazdodenni prohlizec). A ve finale – desktop bridge je prave pro ty prevazne profesionalni aplikace, jejichz prevod do UWP nejaky cas potrva. A presne takove aplikace tam jsou, a jsou jich tam stovky.

    Hlavni proud ale ma jit a jde jako ciste UWP aplikace. A tam se dari jeste lip, hlavne co se her tyce (doporucuju koukat pres americkou verzi storu, protoze u nas je jich dostupnych min).

    Windows Store roste cim dal rychleji a vy tu zbytecne a naprosto neopravene hazite klacky pod nohy kvuli par korunam za clanek. To je fakt smutny.

    • Ze stejného důvodu jako nikdy nevyšel MS Office pro Linux nejspíš Google ignoruje Windows platformu. Patrně z jejich pohledu jde o OSy bez budoucnosti a jakákoli podpora z jejich strany by spíš poškozovala vlastní dlouhodobé cíle.

    • Ne, tenhle komentář je účelový. První, co jsem napsal, bylo, že i kdyby bylo konvertovaných aplikací několik stovek, je to zlomek ve srovnání s tím, kolik desktopových programů existuje. Pak jsem psal, že programy, které většina lidí používá, ve Storu nejdou. Ten osobní dodatek byl jen dodatek.

     Vy tedy ignorujete, co napíši, a pak stavíte svou argumentaci na části komentáře, která se vám hodí. To se nestydíte? To, co jsem napsal výše, jsou fakta, kterými se řídím. Pár výjimek, které jste uvedl, neznamenají, že konverze aplikací Store nakoply. Mimochodem, tady můžete najít seznam konvertovaných aplikací ve Storu, který obhospodařovává komunita. Nemusí být úplný, ale např. Telegram v něm je, seznam je aktuální k 5. dubnu. → http://jdem.cz/c6adc2

     Víte, kolik aplikací je na tomto seznamu? 70 včetně jedné hry. Ano, vím, že je ve Storu ještě několik „velkých“ her jako CoD. Budiž. Nejde o dojmy, jde o realitu. Realita je taková, že ve Storu pravděpodobně nenajdete ani ty vámi zmíněné stovky konvertovaných aplikací (nepodložené tvrzení; pokud máte zdroj, rád se ale samozřejmě poučím). A kdybychom rozebírali dostupné položky, došli bychom k tomu, že Slack je fajn, i když doma ho nikdo nevyužije. Kodi je fajn, ale cílovka je fakt malá. Z Deezeru mám fakt radost, ale aktivně jej používá 10 milionů lidí (http://www.deezer.com/company/press) a je otázka, kolik z nich používá přehrávač ze Storu.

     A když píši, že je Telegram ve Storu, je to publicita pro Store, nikoli házení klacků. Realitu ale změnit nedokáži a mojí prací je nevymýšlet si, ale řídit se fakty. Tímto tuto „diskuzi“ končím.