Color Band A1: chytré prodloužení smartphonu Huawei (minirecenze)

0

Color Band nemá žádný displej, takže vás sice jen měří na pozadí, ale je schopný upozorňovat na příchozí hovory. Jinak jde o klasický krokoměr s chytrými funkcemi navíc. S telefonem je spojený přes Bluetooth, který ale nemusíte mít pořád zapnutý, data se synchronizují jednou za čas. Pro notifikace je ale spojení samozřejmě nutné.

 

Color Band A1 umí rozpoznat typ aktivity. Před během tedy netřeba nic mačkat, náramek vyhodnotí, zda jde o chůzi, běh či jízdu na kole. Kromě chůze samozřejmě měří spánek a ani večer nic potvrzovat nemusíte, náramek vše rozpozná automaticky. A to ani nemusí být noc, jednoduchým testem jsem zjistil, že rozpozná i odpolední šlofík.

 

Huawei má pro náramek povedenou aplikaci – na grafu uvidíte, kdy jste spali jen lehce a kdy skutečně kvalitním hlubokým spánkem. Vše si můžete prohlédnout na denních a měsíčních statistikách. Jako doplňkovou funkci nabízí ještě měření UV záření.

Teď v zimě to moc nefunguje a navíc budete stejně mít dlouhý rukáv, takže nenaměříte skoro nic. Ale přes léto aplikace doporučí, že si máte vzít klobouk nebo jak silný opalovací krém. Tohle už je podle mě trochu nadbytečná funkce, i když samotná hodnota UV záření je docela zajímavá pro statistiku.

   

Funkce chytrého buzení vás má probudit vibrací náramku. Ani jedno ráno jsem to však necítil dostatečně a probudil mě vždy až klasický budík. Color Band A1 má obrovskou výdrž na akumulátor. Za týden jsem spotřeboval asi čtvrtinu baterie, takže výdrž odhaduji akorát na měsíc. Pro nabíjení slouží drobná magnetická kolébka a konektor microUSB. Neměla by mu vadit ani sprcha, výrobce uvádí odolnost IP57.

Nejvíc se mi na Color Bandu A1 líbí, že veškeré aktivity rozpozná sám a vy jej nemusíte nijak ovládat. Na druhou stranu bych ocenil lepší provedení notifikací a silnější vibrování pro buzení.

 

Color Band A1: chytré prodloužení smartphonu Huawei (minirecenze)

Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů