Colorful iGame GTX 680 Kudan má 8+4fázové napájení a dva 8pinové konektory

0

Pamatujete si ještě na iGame GTX 560 Ti Kudan? Pokud ne, tak si můžete oživit své vzpomínky v listopadové novince. Pro ty, kteří se nechtějí pachtit se čtením celého článku, shrnu tuto kartu ve zkratce. Colorful iGame GTX 560 Ti Kudan je extrémní karta s monstrózním chladičem, třemi BIOSy a dvěma přídavnými kartami, které je možné osadit do rozšiřujícího slotu na zadní straně tištěného spoje. Ten je vybaven 8fázovou napájecí kaskádou, kterou je možné doplnit o další 4 fáze pomocí jedné z přídavných karet. Zkrátka nereferenční model, jak má být.

Colorful iGame GTX 560 Ti Kudan, jehož vzhled mnozí přirovnali k vesmírné lodi.

A teď již k „novince“ iGame GTX 680 Kudan. Žádné velké změny oproti jejímu předchůdci se neudály. Jen tištěný spoj dostál několika změn. Trojici 6pinových napájecích konektorů nahradila dvojice 8pinových a společně s touto změnou došlo k mírné změně v rozložení některých součástek na tištěném spoji. Zdá se, že zbývající část PCB zůstala nezměněna, alespoň co se osazených komponentů týče.

Na tištěném spoji se nachází 8fázová napájecí kaskáda, kterou lze rozšířit o další 4 fáze pomocí přídavné karty. Krom kvalitních pevných kondenzátorů a napájecí kaskády si můžete na dalším snímku povšimnout také paměťových čipů Hynix. Ty by dohromady měly poskytnout 2 GB paměti, která bude komunikovat s jádrem GK104 pomocí 256bitové sběrnice.

Kvalitní komponenty by měly zajistit vynikající možnosti přetaktování. Tomu by také mělo napomáhat dimenzování karty – teoretická maximální spotřeba činí 450 W, což je oproti referenčnímu modelu o 150 W více. Rozměrný chladič pocházející z již prodávaného modelu se skládá z jednoho 9cm a dvou 8cm ventilátorů, které společně ofukují dvoudílný hliníkový pasiv. Do každého z jeho dílů vede pět heatpipe. Jak si můžete povšimnout, je tento chladič totožný s tím předchozím, včetně velikosti plochy dosedající k jádru a pětice přídavných pasivu a zadní backplate.

Pokud jste si na zadní záslepce všimli malého přepínače, ukrytého mezi grafickými výstupy, vězte, že u minulé generace sloužil k přepínání mezi dvěma BIOSy nacházejícími se na kartě. U iGame GTX 680 Kudan bude pravděpodobně plnit stejný účel. GTX 560 Ti Kudan měla k dispozici celkem tři BIOSy. Referenční a s lehce navýšenými frekvencemi. Oba byly přímo na kartě a šlo mezi nimi volně přepínat. Třetí byl umístěný na přídavné kartě a aktivoval se automaticky, pokud byla osazena. U GTX 680 Kudan to bude zřejmě fungovat obdobně. Bohužel nemáme k dispozici informace o frekvencích ani jednoho z nich. Nezbývá tedy nic jiného, než si počkat, jaké frekvence pro nás Colorful připraví.

Součástí obrovského balení, které u předchozí generace mělo rozměry 82 × 16,5 × 14 cm, je také sada tub s barvami, jimiž si můžete kartu nabarvit dle svých představ. Cena iGame GTX 680 Kudan není známa, ale nízká rozhodně nebude, když si Colorful za iGame GTX 560 Ti Kudan nechal zaplatit téměř dvojnásobek v porovnání s referenčním modelem.

Zdroj: TechPowerUp!, PCPop

Ohodnoťte tento článek!