Colorful oznámil krátkou GTX 960 Buri-Mini, která doplní stávající nabídku

0

O společnosti Colorful až tak často v našich končinách neslyšíme. Jedním z důvodů je to, že produkty této čínské společnosti jsou v Evropě nedostatkovým zbožím. Její produkty jsou však natolik zajímavé, že čas od času není na škodu se s nimi blíže seznámit.

Colorful GTX 960 Buri-Mini

Začneme tedy dnes oznámenou kartou GTX 960 Buri Mini. Tento model řadící se do série iGame je dlouhý 17 cm a je předurčen k užití v malých skříních. Celé kartě vévodí velký axiální ventilátor, který ochlazuje hliníkový chladič se dvěma heatpipe průměru 6, respektive 8 mm. O napájení karty se stará přídavný 6pinový konektor, který dodává energii pětifázové napájecí kaskádě.

  Colorful GTX 960 Buri-Mini

Jádro GM206 s 1024 stream procesory pracuje v základním módu orientovaném na spotřebu na referenčním taktu 1127 MHz, zatímco v módu zaměřeném na výkon je jeho frekvence nastavena na 1152 MHz. Věru kosmetický rozdíl, který je však patrně dán schopnostmi chladiče. Výrobce bohužel nezmiňuje takty pro boost frekvenci, ale v prvním případě to bude skoro jistě referenčních 1178 MHz, zatímco v druhém by to mohla být hodnota velmi blízká kulatým 1200 MHz. Paměti o kapacitě 2 GB poté pracují vždy na standardním taktu 7010 MHz efektivně.

Colorful GTX 960 Buri-Mini

Záslepka karty poté nabídne tlačítko pro přepínání módů, DVI, HDMI a trojici DisplayPortů. O ceně a dostupnosti na českém trhu panují pouze legendy. Colorful dokonce neuvádí ani cenu karet v dolarech.

 

Nyní se podívejme na ostatní GTX 960 z nabídky společnosti Colorful. Mezi nimi naleznneme jeden referenční model GTX 960 CH, dále model vyznačující delší životností a vyšší stabilitou s názvem GTX 960 i-Cafe, na běžné zákazníky orientovaný iGame GTX 960 Ymir-U a vrcholný model iGame GTX 960 Ymir s délkou téměř 30 cm.

Colorful GTX 980 CH a GTX 960 i-Cafe běží na referenčních taktech 1127/1178 MHz. Ymir-U poté nabídne opět takt na základní frekvenci, ale k tomu navíc výkonnostní mód, který zvedne takt jádra na 1203 MHz. Nekompromisní Ymir se třemi ventilátory poté vládne taktem jádra 1405 MHz. Docela divočina na kartu střední třídy. Všechny karty by měly být vybaveny 2 GB paměti s efektivní frekvencí 7010 MHz.

Zdroj: TechPowerUp 1, 2, VideoCardz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Altap Salamander se nedal používat ani před třinácti lety, ani dnes! S tímto příšerným SW jsem musel pracovat asi rok. I když jsem ho ohnul, jak bylo v lidských silách, stejně nedosahoval ani po paty Totalcmd. Problémy s diakritikou při nestandardním nastavení Windows, problémy s hledáním, mazáním souborů. Některé soubory/složky nezobrazoval vůbec (hlavně ve Windows 7). Alespoň jednou ročně by měla vyjít aktualizace (stabilní verze) takového nástroje – pokud tomu tak není, tak patří na smětiště dějin. Ano, je levnější, než jeho konkurent – ale v tomto případě se vyplatí si připlatit.

  2. Místo záložek používám v ALTAPU adresářové zkratky (pravým na jméno adresáře), ale může jich být jen 10 a zobrazí se na  liště. Ve skutečnosti by mě osobně stačil dvoupanelový Průzkumník.