Vyjde již v létě! Takto bude vypadat remasterovaný Command & Conquer ve vysokém rozlišení

Electronic Arts již delší dobu připravuje remasterované vydání výborné strategie Command & Conquer. Brzy si tuto pecku budete moci pořídit na Steamu nebo Originu. První Tiberian Dawn vyšel v roce 1995.

2

Hra bude mít grafiku v rozlišení až 4K (původně to bylo myslím 800 × 600 px), tvůrci vylepšili rozhraní a ovládání. Doprovodné filmy se dočkaly upscalingu na vyšší rozlišení (zde je rozmazání trochu patrné).

Každá budova a jednotka byla předělána do vyššího rozlišení. Pro fanoušky bude možné se v reálném čase přepínat mezi původní a novou grafikou. Legendární hudbu remasteroval přímo její autor Frank Klepacki. Hell March tak po pětadvaceti letech uslyšíte v lepší kvalitě.

Welcome Back, Commander!

Kolekce obsahuje obě první hry série, tedy Tiberian Dawn a Red Alert (Red Alert II prozatím ne) a tři následující datadisky: Covert Ops, Counterstrike a The Aftermath. Na remasterované edici pracovalo i studio Petroglyph Games, jehož zakladatelé pracovali ve Westwood Studios (v roce 1998 je pohltilo EA).

Prodej bude zahájen 5. června a cena je stanovena na 20 dolarů. Vedle digitální verze na Steamu či Originu bude možné zakoupit i fyzické balení včetně sběratelských předmětů. Za 60 respektive 150 dolarů získáte hru na optických nosičích i kód na Steam.

Dále flashdisk se soundtrackem, album Frank Klepacki & The Tiberian sons: celebrating 25 years of Command & Conquer“, plakát, nášivky či kovovou repliku mamutího tanku. Předobjednávky začnou za měsíc 10. dubna. Nutno dodat, že novější hry této série si už moc dobře mezi fanoušky nevedly, takže remaster povedené hry dává smysl.

zdroj: EA

Vyjde již v létě! Takto bude vypadat remasterovaný Command & Conquer ve vysokém rozlišení
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Rozliseni C&C bylo 320×200 . RA byl ve dvou verzich pro DOS 320×200 a Windows 640×480. Casam vznikla i Windows verze C&C taktez 640×480. Nicmene jak v RA tak C&C byla ve Windows videa prokladana.

    Jinak ta predpokladana velikost pres 30GB je ulet. Uz jen podle obrazku to te velikosti naprosto neodpovida. Snad se nebude opakovat pripad W3.