Computex 2008: IKONIK – konkurence pro ESA

0

A co že stálo za takovým rozruchem? IKONIK na Computexu prezentoval kompletní systém chlazení a sledování systému, který demostroval ve své vlastní skříni RA X10. Celý systém velmi připomíná otevřený standard ESA, který se snaží prosadit Nvidie. Samotná skříň bude dostupná v několika verzích, které se budou lišit systémem chlazení (vzduch nebo voda).

Skříň je velmi prstorná, obsahuje šest 5,25″ pozic, které doplňuje deset 3,5″ pozic. Uvnitř je ukryto až třináct větráků (podle verze skříně), které jsou kontrolovány aplikací IKONIK SIM. Narozdíl od ESA, SIM dokáže zařízení nejen monitorovat, ale i regulovat. Navíc dokáže spolupracovat s jakoukoli deskou.

Pevné disky, optické mechaniky i chlazení je opatřeno antivibračními podložkami. K samotné montáži komponent většinou šroubovák vůbec nepotřebujete – buďto jsou použity šroubky s velkými hlavičkami nebo bezšroubové upínací mechanismy.

Přední konektory jsou ukryty za magnetickým plastovým krytem. Najdete zde 4× USB, 1× FireWire 2× eSATA a audiokonektory.

IKONIK tkaé představil celou řadu napájecích zdrojů v rozmezí 460–1500W. Dva zdroje ze série Vulkan podporují bezdrátové propojení se základní deskou, přes níž jdou plně regulovat a sledovat. K tomuto účelu se pak používá IKONIK Mad Tweaker

Zdroj: techPowerUp

Ohodnoťte tento článek!