Computex 2008: Thermaltake uchladí cokoliv

0

Už na letošním CeBITu Thermaltake ukázal, kam až jeho prsty zasahují. Svými produkty dokáže uchladit každou komponentu v počítači, ten navíc dokáže schovat do útulných a, jak jinak, dobře chlazených skříní. Ke skříní neodmyslitelně patří i zdroje, těch má výrobce rovněž několik. Aby toho nebylo málo, přidal k tomu ještě hráčskou klávesnici, několik NAS systémů a rámečků pro HDD.

BigWater – voda, čo ma drží nad vodou

Thermaltake to s vodním chlazením myslí vážně, na stánku bylo bylo k vidění několik kompletů i jednotlivých příslušenství.

Zprava: BigWater 780e: Prozatím nejvýkonnější vodník výrobce, navíc s podporou technologie Nvidia ESA. Celé monstrum zabere ve skříni tři 5,25″ pozice. Thermaltake slibuje tichý chod ventilátoru i pumpy, balení bude pouze blok pro procesor. BigWater 780 je stejně vybaven jako předchozí kolega, pouze je ochuzen o ESA. BigWater 770 je nejmenším členem rodiny.

ProWater 850i už je klasickým vodníkem bez 5,25″ panelu, do kterého by schoval nádrž a pumpu. Další přislušenství a popis produktů naleznete v prezentaci Thermaltake.

Chladiče CPU – vějíře a věže už vyšly z módy

 

Inženýři Thermaltake zřejmě hýří nápady, z jejich hlav vzešla šílenost v podobě chladičů s V profilem. Na první pohled si toho nejspíš nevšimnete, na ten druhý si možná uvědomíte, že se v podstatě jedná o kombinaci vějíře a věžě. V14Pro je větší, jak už název napovídá, obsahuje 14cm ventilátor, který je schovaný mezi „Véčky“. Zejména na druhé fotce lze vidět, že máme co dočinění s pořádným kusem mědi (obsahuje 98 měděných žeber). V1 je něco menší, „pouze“ s 12cm ventilátorem, uvedena bude i verze s hliníkovou základnou i žebry V1 AX (třetí foto).

BigTyp14Pro je univerzální chladič (socket 754/939/AM2/LGA775) schopný uchladit i procesory s TDP 130 W. Zároveň je dalším kandidátem na největší chladič vůbec (i když Scythe Orochi hned tak něco nepřekoná). Modře podsvětlený 14cm ventilátor bude ofukovat masivní hliníkový pasiv s šesti mědenými heatpipe.


TMG IA1: Klasická věž také nemůže chybět. Zajímavé je, že Thermaltake osazuje všechny chladiče podsvícenými ventilátory.

DuOrb: Dva vějíře už Thermaltake prezentoval na chladiči grafických karet DuOrb AX.

PC skříně – mírná evoluce

Mezi skříněmi se žádná revoluce nekoná. Nové modely pouze se liší pouze v drobnostech a předních maskách. Zajímavý snad může být jen Armor +, který původního Armora obohatil o ESA technologii.

HTPC

S rostoucím počtem HD filmových titulů a nových čipových sad schopných tyto formáty akcelerovat stoupá zájem o nasazení počítačů do obývacích pokojů. Na obyčejné šedé krabice nikdo není zvědavý, zato DH202 a Mozart IX zapadnou do AV sestavy perfektně. LCD displej pro zobrazení stavových informací a dálkové ovladače s cerfitikací pro Windows Media Center do obýváku také patří.

Chlazeno a podtrženo

Thermaltake nemá problémy uchladit téměř cokoliv. Malá věž Extreme Spirit II uchladí oba můstky čipsetů. Pro operační paměti je přichystán RamOrb a V1R Ram Cooler. A konečně poslední novinkou je SOrb, univerzální chladič grafických karet s vějířovitou konstrukcí a heatpipe zatočenými do tvaru písmene S.

Všechny novinky s můžete prohlédnout i v oficiální prezentaci Thermaltake. Produkty dalších výrobců vám představíme v následujích dílech Computex seriálu. Stay tuned.

Ohodnoťte tento článek!