Computex 2011: Strašlivá Noctua se třemi pasivy

0

Výrobci chladičů se na veletrzích nezřídka předháněji v tvorbě opravdových monster. Historie navíc ukazuje, že se tyto prototypy nezřídka dostanou do sériové výroby. A čemu jsme se divili před pár lety, tomu se nedivíme už dnes. Z posledních divočin připomeňme šílenou Zuzanu od Scythe (Scythe Susanoo: čtyřvětrákový extrém je tu oficiálně) nebo vějíř Nofen CR-100A vyplňující málem celou skříň (Nofen CR-100A uchladí 100 W tepla pasivně). Dříve uvedená monstra od Scythe (Orochi) nebo třeba Thermalrightu (IFX-14) jsou dnes něčím docela běžným.

Noctua NH-D14 není žádný drobek. Dokonce platí za jeden z nejefektivnějších vzduchových chladičů, s dvěma ventilátory porazí kdejakého instantního vodníka. Pro publikum na tchajwanském Computexu to však chtělo něco nového a také se na NH-D14 už někteří výrobci svými top modely dotáhli. Co ji obohatit o další pasiv, rozšířit tak počet věží ze dvou na tři a samozřejmě upravit do symetrické podoby? Tak nějak možná vznikal prototyp, který na stánku Noctua (resp. Coolink, jak to s nimi je, už z našich stránek určitě víte) zachytila redakce TPU.

Chladič můžete osadit dvěma 120 či dokonce 140mm ventilátory a Noctua na cedulce viditelně inzeruje kompatibilitu s až 70mm vysokými paměťovými moduly (resp. jejich pasivními chladiči).

Ze stejného důvodu, tedy pro zlepšení kompatibility s vysokými paměťovými moduly, výrobce přepracoval špičkovou NH-D14. Prototyp, který vyfotili redaktoři VR-Zone, je zatím označený jako „New 140mm D-Type“. Ve spodní části zvenčí má vykrojené žebrování, díky čemuž je pod chladičem 60mm prostor pro osazení pamětí s větším pasivem. Tvar žeber je navíc upravený tak, aby kladla menší odpor proudícímu vzduchu. 

Zdroj: TechPowerUp, VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!