Computex 2012: představené Ultrabooky s řadou vylepšení

0

Nové Ultrabooky jsou ve znamení větší rozmanitosti. Už nejde pouze o 13″ modely s malým rozlišením – některé mají i optickou mechaniku (proč proboha?), dotykový displej připravený pro Windows 8, nebo duální operační systém (s Androidem). Apple sice včera získal patent na tvar Macbooku Air, ale případných sporů se zdá se ostatní výrobci nebojí.

Acer

Acer byl první, kdo Ultrabook loni uvedl. Na Computexu představil model Aspire S7 (již třetí generace Ultrabooků od Aceru). Novinka má kovové tělo a displej z rozlišením 1920 x 1080 pixelů s pravděpodobně IPS displejem. Že by konečně konkurence pro Asus Zenbook Prime? Druhou novinkou Aceru je Aspire Timeline Ultra M5, který již má jen 1 366 × 768 px a pevný disk v kombinaci s malým SSD.

Aspire S7 Aspire Timeline Ultra M5

aspire s7

timeline

Asus

V mobilní oblasti velmi inovativní Asus si již díky Zenbooku Prime své místo na slunci zasloužil a dále může jen překvapit. Asus Taichi je laptop s Windows 8, jež má na vnější straně víka druhý velký displej. Slouží tak zároveň jako tablet. Má Super IPS displej s rozlišením 1 920 × 1 080 px při 13″. Transformer Book má také IPS displej a SSD, ale jeho hlavním tahákem je oddělitelný displej (proto Transformer), přičemž nejde o ARMový tablet, ale o plnohodnotný počítač s Core i7 a Windows 8. A nakonec opět Zenbook Prime, tentokrát s dotykovým displejem; fullHD IPS displej zůstal zachován, ale dotyková vrstva jej činí způsobilým pro Windows 8.

Transformer Books Zenbook Prime (dotykový) Asus Taichi
transformer book zenbook prime taichi

 

Samsung

Předchozí počin Samsungu z našeho velkého testu se oficiálně Ultrabook nemohl jmenovat, protože (těsně) nesplňoval podmínky Intelu. Svůj aktuální „Serii 5″ obohatil o dotykovou vrstvu a odnímatelný displej. 14″ model bude mít 500 GB disk a malé rozlišení 1 366 × 768 px, 15“ Ultrabook potom 750GB disk, u kterého ale Samsung o rozlišení zatím mlčí.

Samsung Serie 5

serie5

Gigabyte

Výrobce převážně základních desek představil model X11. Jeho šasi je zhotoveno z uhlíkových vláken, což jej dělá lehčím, ale na druhou stranu prý méně odolným proti otiskům prstů. Hmotnost pouhých 975 gramů je však úctyhodná. Jelikož je velký jen 11,6″, navíc s malým rozlišením (1366 × 768 px), trpí více stísněnými tlačítky na klávesnici. Střeva obsahují Ivy Bridge a 128GB SSD disk, vnějšek zahrnuje USB 3.0 i miniDisplayPort.

Gigabyte X11

Dell

Inspiron 14z má stále variantu se „starším“ Sandy Bridge Core i3, ale modely se silnějšími procesory již budou mít Ivy Bridge. Místo velkého SSD zde najdete pevný disk. Naopak menší Inspiron 13z má SSD jako hlavní disk.

Inspiron 13z

dell

MSI

Slider S20 je spíše než Ultrabooku podobný Slideru od Asusu. Skutečně jde ale o 11″ (1366 × 768 px) notebook s Windows 8. Podle prvních ohlasů trpí natěsnanou klávesnicí, ale mechanismus vyjíždění je tichý.

MSI Slider S20

slider

Sony

Jako poslední z velkých výrobců přichází s Ultrabookem Sony. VAIO T13 je 13″ kousek s 500GB pevným diskem a 32GB malým SSD. S VGA konektorem a jediným USB 3.0 však nepůsobí příliš moderně. Podle prvních informací by měl být i celkem levný, nechme se překvapit.

Sony VAIO T13

sony

Toshiba

Japonský výrobce překvapil modelem Satellite U845W s neobvyklým rozlišením 1792 × 768 pixelů, což je první laptop s filmovým poměrem stran 21:9. Podle Toshiby je to ideální poměr pro multitasking, podle nás stále příliš málo bodů na výšku.

Toshiba Satellite U845W

toshiba

A kromě Ultrabooků byl na Computexu k vidění i jiný hardware:

Ohodnoťte tento článek!