Computex: AMD ve znamení Fusion

0

AMD bylo na Computexu hodně vidět. A mělo k tomu také důvod – Fusion. Jak jsme vás již informovali, pod pojmem Fusion si u AMD můžete představit spojení procesoru a grafické karty do jednoho čipu. Tento procesor bude vyráběn 32nm technologií a na Computexu byla k vidění jeho první ukázka v živém demu.

 

Z uvedení Fusion natočil server TweakTown videoreportáž a umístil ji na YouTube:

AMD nebylo ale vidět jen kvůli Fusionu, ale také díky bezpočtu svých hostesek, které se volně potulovaly po výstavních halách. Pokud si některé z nich chcete prohlédnout podrobněji, stále se ještě můžete zúčastnit hlasování o nejhezčí hostesky Computexu.

Stánek AMD ale nehostil jen lepé děvy, ale i pěkné ukázky hardwaru.K vidění byly ukázky základních desek s čipsety AMD od všech výrobců, kteří s touto společností úzce spolupracují.

Nechyběly ani ukázky výkonných herních sestav, na nichž chtělo AMD ukázat především potenciál svých grafických karet Radeon HD 5000 a procesorů Phenom II X6.

Samotné grafické karty pak byly vystaveny i samostatně. Stejně jako v případě základních desek byly k vidění nejrůznější modely od všech významných výrobců.

Velkou pozornost pak poutalo pět třicetipalcových monitorů, na nichž běžel Colin McRae: Dirt 2. Peter Hucík neodolal a střihnul si hned pár tratí. Předpokládám ale, že maximální rozlišení 8000 × 2560 px, které jsou tyto monitory v tomto zapojení schopny poskytnout, v tomto případě použito nebylo. Nicméně i tak je to výkon na jeden Radeon HD 5970 poměrně slušný.

Ohodnoťte tento článek!