Computex: Širokoúhlá Toshiba U845W s rozlišením 1792 × 768 bodů

0

Téměř všechny dnešní notebooky mají širokoúhlé displeje, nejčastěji s poměrem stran 16:9. Toshiba se ovšem rozhodla dát zvláštní důraz na onu šířku a představila zatím asi nejpodivnější notebook (nejen) letošního Computexu. A to je mezi záplavou všemožných dotykových Ultrabooků rozhodně nelehký úkol.

Toshiba Satellite U845W

Toshiba Satellite U845W

Notebook nazvaný Toshiba Satellite U845W (v Evropě pravděpodobně bude znám jako U840W) má sice na výšku standardně nízkých 768 bodů; horizontální rozlišení ovšem díky neobvyklému poměru stran narostlo na 1792 bodů. Takto širokoúhlý displej se na první pohled bude hodit pouze filmovým fanatikům, kteří chtějí sledovat videa v tomto nepříliš obvyklém, ale přesto občas používaném poměru. Má to ale svůj klad i při běžném použití: můžete si naprosto bez problémů zobrazit dvě okna vedle sebe a na notebooku pracovat podobně jako na dvou monitorech. Při úhlopříčce 14,4″ navíc notebook nebude žádný obr, půjde spíše o poněkud netradiční Ultrabook.

 

Kromě skutečně neobvyklého displeje a vzhledu se jedná o poměrně normální moderní superpřenosný počítač. Uvnitř bude nízkonapěťpový dvoujádrový procesor Intel Ivy Bridge s integrovanou grafikou Intel HD 4000; k ukládání dat bude sloužit pevný disk s pár gigabajty SSD vyrovnávací paměti. Nebude chybět podsvícená klávesnice a výdrž na baterii by měla dosáhnout prý až 7,5 hodiny. Mezi konektory najdeme 3× USB 3.0, LAN (Ethernet) i HDMI.

Dále se Toshiba pochlubila i svým Ultrabookem druhé generace, nástupcem modelu Portégé Z830. Nová generace bude tu minulou na první pohled silně připomínat, tělo vypadá stejně; rozdíl bude v hardwaru – i zde se uvnitř objeví nové procesory (a integrované grafiky) Intelu nové generace. Nově také bude k dispozici i lepší displej s rozlišením 1600 × 900 px, což sice není tolik jako Full HD u Asusu Zenbook Prime, ale i tak je to vítané zlepšení a mnoha uživatelům to nepochybně postačí.

Zdroj: Ars Technica

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Keby to Operu urobilo lepším prehliadačom, tak nemám dôvod ju opustiť. Ale i opak sa môže stať skutočnosťou. Používam aj IE aj Chrome, pravdaže špecifickým spôsobom, ale na všeobecné prehliadanie stránok bez prihlásenia preferujem Operu, lebo sa mi zdá, že má najlepšie zvládnutý multitab browsing.

  2. Keby to Operu urobilo lepším prehliadačom, tak nemám dôvod ju opustiť. Ale i opak sa môže stať skutočnosťou. Používam aj IE aj Chrome, pravdaže špecifickým spôsobom, ale na všeobecné prehliadanie stránok bez prihlásenia preferujem Operu, lebo sa mi zdá, že má najlepšie zvládnutý multitab browsing.

  3. Pokud Facebook přebere pouze použitelné technologie k zobrazení webu od Opery do svých aplikací a Opera jako samostatný prohlížeč se bude dál vyvíjet neviděl bych v tom problém. V opačném případě nám nezůstane nic než zůstat u starších verzí 🙂