Computex Taipei 2012 – novinky z Tchaj-wanu – den první

0

Asus Transformer Taichi: hybrid tabletu a ultrabooku s Windows 8

Originální kříženec tabletu s ultrabookem, který disponuje oboustranným displejem. V zavřeném stavu pracujete v běžném tabletovém režimu, při otevření je odhalena klávesnice a je možné přepnout do standardního deskopového systému.

Asus Transformer Taichi

Asus Transformer Taichi

ASRock představí nová HTPC na různých platformách

ASRock má vizi. Ve svém stánku na letošním Computexu bude mimo jiné vystavovat i svou řadu počítačů pro multimediální požitek ve vašich obývácích. A aby se neřeklo, že nadržuje Intelu, AMD nebo Nvidii, použil raději od každého něco. 

Asus Transformer Book má silnou diskrétní grafiku

Na první pohled vypadá téměř stejně jako nejnovější Ultrabook Zenbook Prime UX31A; jeho nejlepší vlastnosti, jako výborný displej, zachovává, a k tomu přidává několik dalších vychytávek. Parametry zařízení vypadají jako z říše snů. 

Acer Aspire S7 – dotykové Ultrabooky se skleněným víkem

Hned po začátku veletrhu Computex se na internetu objevila celá řada zpráv o nových Ultraboocích, tabletech a hybridech obou typů zařízení od všemožných značek. Acer Aspire S7 se řadí spíše do první kategorie, od k tabletům se ovšem přibližuje použitím dotykových displejů. Kromě toho půjde o jedny z nejtenčích notebooků na světě.

MSI S20 – hybridní Ultrabook s vysouvací klávesnicí

Doposud jsme z nových notebooků MSI znali pouze dvě řady herních notebooků a na to, až výrobce naskočí na rozjetý vlak Ultrabooků, jsme pouze čekali. Na veletrhu Computex se teď ale objevil jedenáctipalcový Ultrabook této značky s dotykovým displejem, Windows 8 a vysouvací klávesnicí, která připomíná koncept Intel Letexo představený před pár měsíci na konferenci Intel Development Forum.

Acer má dva tablety s Windows – Iconia W510 a W700

Na veletrhu se Acer chlubí i dvojicí tabletů, na kterých běží doposud nevydaný operační systém Microsoft Windows 8. První z nich je možné připojit ke klávesnici, druhý na stole umí stát díky kolébce.

Asus Tablet 600 a 810 – Nové Transformery s Metrem

Po dvou představených tabletech s Windows 8 z dílen Aceru jsme se dočkali i tabletů Asusu. Pro mnohé uživatele byly snem zařízení typu Transformer, na kterých by běžela Windows 8. To se konečně splnilo. Jeden běží na ARMu, druhý na běžné architektuře x86.

Chladící dvojvěž v podání Gelidu

Nový chladič procesoru od Gelidu patří do nové série „Gamer“. Přesné označení chladič bohužel zatím není známo, ale Gelid na každém trhu v poslední době ukazoval velmi rané prototypy. Podobný model byl k vidění na letošním Cebitu.

Asus Zeus – koncept highendové desky integrující duální grafiku

Mezi přehršlí základních desek se na Computexu objevila i jedna skutečně exotická. Jde o koncept Zeus od společnosti Asus. Ten v sobě spojuje highendovu platformu Intelu s čipsetem X79 Express a socketem LGA 2011 s integrovanou duální grafikou.

 

Desky Gigabyte: 14 portů SAS/SATA, 32fázové napájení, 2 porty Thunderbolt…

Společnost Gigabyte ukázala mezi jiným i sadu zajímavých základních desek. Novinky přicházejí například v oblasti napájení, ale také výbavy.

Ohodnoťte tento článek!