ConQuest uvádí na český trh dostupné NAS servery značky TerraMaster

0

20. 2. 2013 – ConQuest Entertainment a. s. oznamuje uvedení nové značky síťových úložišť TerraMaster na český trh. Nabídka začíná hned s trojicí modelů a to jednodiskovým U1, dvoudiskovým F2-NAS a také čtyřdiskovým  F4-NAS s řadou pokročilých funkcí. Zatímco modely U1 a F2-NAS jsou vhodné zejména jako úložiště multimediálního obsahu v domácím prostředí, výkonný čtyřdiskový F4-NAS s podporou iSCSI lze doporučit i jako datové centrum pro malé firmy.

Základní model U1 lze osadit pevným diskem o kapacitě až 3 TB. Kromě Gigabitového rozhraní lze tento server připojit také k počítači pomocí USB 2.0 kabelu. U1 disponuje podporu protokolů Samba, FTP, WebDav a nechybí ani uPnP mediální server pro přístup k datům z ostatních multimediálních zařízeních jako jsou chytré televize, multimediální centra. Majitelé Apple zařízení ocení vestavěný iTunes server pro přehrávání hudby. Vestavěný Bittorrent klient umožní stahování souborů z internetu. Model U1 je koncipován jako server s jednoduchým ovládáním, českým rozhraním a s online aktualizací firmwaru.

Dvoudiskový F2-NAS s výrazným designem z lehkého kovu nabízí stejné funkce  jako U1 a pochopitelně nechybí podpora RAID pole. Uživatel tak může zvolit typ dle požadované kapacity a stupně ochrany dat. F2-NAS lze připojit do počítačové sítě pomocí gigabitového portu nebo přímo k počítači přes USB 3.0 rozhraní. Stejně jako U1 i F2-NAS je dostupný kdekoliv na internetu, bez nutnosti znát veřejnou IP adresu, pomocí služby My Cloud.

TerraMaster F2 TerraMaster F2 TerraMaster F4

TerraMaster F4 TerraMaster U1 TerraMaster U1

S výkonným procesorem Marvell 1,6 GHz, Gigabitovým rozhraním a podporu iSCSI míří TerraMaster F4-NAS i do menších firem. Tento designově zajímavý model v hliníkovém šasi lze osadit až čtyřmi disky (celková kapacita až 12TB). RAID pole umožní optimalizovat kapacitu serveru vzhledem k zabezpečení dat. F4-NAS nabízí kompletní řešení zálohování včetně vzdálené replikace. Dostupný je kromě jiných protokolů také tiskový server, uPnP media server a webový server (PHP, MySQL). Stahování obsahu z internetu umožní vestavěná Download station. Stejně jako levnější modely je i F4-NAS vybaven kompletním českým rozhraním i online aktualizací firmwaru.

Ceny serverů začínají na 1390 Kč s DPH (verze bez HDD). K dispozici jsou i akční sety s 3D Full HD přehrávačem eGreat R6S PRO jako nabídka kompletního řešení multimediální domácí zábavy.

Více informací o NAS serverech značky TerraMaster naleznete na www.b2b.cqe.cz.

 

Ohodnoťte tento článek!