Cooler Master Centurion 5 kvete do krásy

0

Jedna z nejoblíbenějších skříní se dočkala povedeného faceliftu a poskočila do další generace. A novinek je více než dost.Design předního panelu již není tak strohý, přibyl modře podsvícený větrák a u horní hrany se uhnízdily čelní konektory, mezi nimiž nechybí ani eSATA. Celkem najdete uvnitř skříně osazeny od výroby dva větráky – 14cm přední (1400 ot./min, 19 dBA) a 12cm zadní (1200 ot./min, 17 dBA) – oba s modrým podsvícením.

Zcela přepracován je i vnitřek skříně, který sleduje všechny trendy poslední doby. Zdroj je umístěn na dně skříně, samozřejmostí je bezšroubová montáž pevných disků i optických mechanik. Za zmínku stojí i nejrůznější otvory pro vedení kabelů nebo speciální adaptér pro uchycení 2,5″ a 1,8″ pevných disků do 3,5″ pozice. Zvětšen byl počet pozic pro pevné disky a optimalizován byl i průtok vzduchu ve skříni.

Hmotnost skříně je kvůli ocelovému šasi 7,5 kg, vnější rozměry pak 202 × 440 × 485 mm. Pokud se podíváte na níže uvedené obrázky předchozí verze, tak Centurion 5 II působí jako ruský bohatýr před chudým vesničanem. Pokud mu zůstane zachována i příznivá cena, která byla typická pro předchozí verzi, máme se v blízké budoucnosti nač těšit. Cena ani přesné uvedení na trh bohužel ale známy zatím nejsou.

Cooler Master Centurion 5 – starší verze

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!