Cooler Master Enforcer míří do obchodů

0

Brzy by se v evropských obchodech měla objevit skříň ze série Cooler Master Storm pojmenovaná Enforcer. Poprvé jste ji asi viděli v reportáži Dozvuky CeBITu: nové chladiče a skříně Cooler Master nebo jiném cebitovém článku, teď už by se měla prodávat. Duch série jí prostupuje od čelního k zadnímu ventilátoru a tak je jí vlastní mírně agresivní design. Skříň je dlouhá 52,4 cm, vysoká 48,5 cm a šířka dosahuje 23 cm. Kovová konstrukce ze 0,7mm SECC plechu je vyvedena v černé barvě stejně jako interiér a plastový čelní panel, přičemž celková váha je 8,9 kg.

Podporovány jsou desky formátu ATX i Micro ATX. Tray pro základní desku má dostatek velkých otvorů, které učiní přítrž nezbedné kabeláži a zároveň i usnadní instalaci chladiče procesoru. Pravá bočnice je obyčejná a přišroubována normálními šrouby. Zatímco levá je prosklená s prolisy imitujícími žraločí žábry a je upevněna pomocí přítlačných šroubů. Levou bočnici lze také nahradit za model s perforací pro ventilátor.

Na vrcholu čelního panelu skříně je umístěn I/O panel s audio porty a celkem čtyřmi konektory USB, z nichž dva náleží třetí generaci tohoto rozhraní. Skříň disponuje také několik předvrtanými otvory pro vodní chlazení.

Skříň má čtyři externí 5,25″ pozice s bezšroubovým systémem upevnění, jež na čelním panelu kryjí dvířka. Pro 3,5″ disky jsou připraveny dvě klece. Vrchní pojme čtyři disky, zatímco spodní další dva. Větší z obou šachet lze vyjmout, což umožní osazení rozšiřujících karet až do délky 39 cm, ale připravíme se tím o většinu 3,5″ pozic. Dvě 2,5″ pozice umístěné u dna jsou připraveny především pro SSD disky. Výrobce ke skříni navíc dodává 3,5″ redukci určenou pro 5,25″ pozici a dvě 2,5″ redukce, které lze umístit do 3,5″ pozic.

Její součástí jsou také dva přeinstalované ventilátory. První z nich je podsvícen LED diodami, má rozteč děr 20 cm, dosahuje tisíce otáček za minutu, hlučnosti 19 dBA a skrz čelní panel nasává chladný vzduch. Druhým je 12cm větráček umístěný v horní části zadního krytu. Jeho lopatky se otáčejí rychlostí 1200 otáček za minutu při hlučnosti pouhých 17 dBA. Do horní pozice lze osadit jeden 20cm nebo dva 12cm ventilátory.

Pozice pro zdroj je umístěna u dna skříně, ve kterém se také nachází perforace, která je opatřená prachovým filtrem, podobně jako čelní panel. Zdá se, že také odzvonilo plastovým zámkům určeným k upevnění grafické karty v záslepce, které nahradily staré dobré šroubky.

Na tomto firemním videu porovnává roztomilá slečna novou skříň Enforcer s již zavedeným modelem Cooler Master Scout.

Cooler Master Enforcer se tedy sice objevil již na letošním CeBITu a po webu už má nějaké ty recenze (viz třeba Guru3D) ale každopádně by se na trhu měl objevit nejpozději v květnu za cenu okolo 89 dolarů (přibližně jeden a půl tisíce korun). Pokud ho má už nějaký český obchod zalistovaný, dejte případně vědět v diskuzi.

Zdroj: TechConnect.com

Ohodnoťte tento článek!