Cooler Master Hyper 101 – odlehčený TX3

0

S klesající náročnosti procesorů na chlazení uvádí výrobci i odlehčené verze svých populárních chladičů. Pozadu nesmí zůstat ani Cooler Master, který se rozhodnul odlehčit svůj velmi oblíbený chladič Hyper TX3 a přetavil jej do podoby Hyper 101.

Nový chladič je ochuzen o jednu přímodotekovou hetpipe a i rozměry pasivu byly řádně ořezány. Materiály zůstaly zachovány – měděné heatpipe odvádí teplo do hliníkových lamel. Chladič by měl zkrotit procesory do maximálního TDP 95 W. O hlučnosti chlazení so ale v takovém případě asi nelze dělat iluze. Za normálních okolností by se ale měla hlučnost udržet pod 22 dBa u verze s konstantními otáčkami a v rozmezí 13–28 dBa u PWM verze.

Velkou výhodou je, že bude tento chladič kompatibilní se všemi dnes používanými paticemi, tedy AM3/AM2/940/939 v případě AMD a 775/1156 u Intelu. K chladiči nejsou dodávány spony pro patici LGA 1366, protože na její procesory by byl již chladič krátký. Cena zatím známá není, ale vzhledem k tomu, že výkonnější verze TX3 se pohybuje kolem 450 Kč, dá se předpokládat cena kolem 300 Kč s níž by byl chladič velmi zajímavou alternativou k boxovaným chladičům.

Ohodnoťte tento článek!