Cooler Master uvádí modernizovanou verzi Hyper 612. Pasivně uchladí Core i7

0

Chladiče od Cooler Masteru zná snad každý. Pravdou je, že některé modely postupně zastaraly a proti konkurenci začínají výrazně zaostávat. I přes nižší účinnost jsou chladiče od CM v obchodech na vysokých příčkách v prodejnosti. Dobré jméno značky zkrátka znamená hodně.

Modernizovaný Hyper 612 ver. 2 je typický chladič střední třídy. Z měděné základny odvádí teplo šestice heatpipe s přímým kontaktem. Efektivita tohoto řešení je silně diskutabilní, protože mezi jednotlivými heatpipe jsou nepatrné mezery. Se základnou je přiletovaný i malý pasiv. Hlavní pasivní část je poměrně rozměrná, v zadní části jsou žebra zhruba v horní polovině ještě prodlouženy.   

Mezi jednotlivými žebry jsou dost velké mezery, které napomáhají přirozenému proudění vzduchu při pasivním režimu. Podle Cooler Masteru je nový Hyper 612 ver. 2 schopný chladit i výkonné Core i7 architektury Haswell s TDP 95 W. Toto tvrzení je sice troufalé ale věřím, že si tyto argumenty necucá výrobce z prstu.

Velký otazník visí nad chladícím výkonem. Zatímco se výrobci teprve dokázali srovnat se Scythe Mugen 4 nebo ho i mírně překonat, výkonnější Mugen Max už je pro stejně drahé konkurenty velkým problémem. Cooler Master z obecného hlediska začíná v chlazení zaostávat čím dál více a silně pochybuji, že by dokázal uvést produkt, který překoná veškerou konkurenci.

Součástí balení je samozřejmě teplovodivá pasta (zhruba 3 g). Po zkušenostech s pastou u chladiče Hyper 212 Plus jsem mírně skeptický. Ventilátor můžete namontovat dvěma způsoby. Buď klasickými ocelovými sponami nebo plastovými úchyty. Je čistě na vás, jakou variantu montáže zvolíte. Chladič bude kompatibilní se sockety AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+ a Intel LGA 775, 1156, 1155, 1150, LGA 1366 a 2011.

 

Cena ve Velké Británii byla stanovena na 40 GBP včetně DPH, což je v přepočtu necelých 1400 Kč. Na trhu se chladič objeví v průběhu října.

Zdroje: Vortez

Ohodnoťte tento článek!