Cooler Master uvádí skříň HAF XB s horizontálně umístěnou základní deskou

0

Novinka ze série High Air Flow neboli HAF, je určena pro ty nejvýkonnější počítače, ale po odejmutí čelního panelu může sloužit také jako test bench. Útroby skříně HAF XB pojmou chladič procesoru o výšce 18 cm a rozšiřující karty o délce 33 cm. V kombinaci s atraktivním designem a cenou okolo 2 500 Kč se může jednat o zajímavou koupi.

CoolerMaster HAF XB je skříň o rozměrech 442(š) × 330(v) × 423(d) mm, která má plechové šasi i bočnice s plastovými prvky. Za perforovanou částí čelního panelu se nachází dva 12cm ventilátory s hlučností 21 dB(A) při maximálních 1800 ot./min. Ty lze v případě potřeby vyměnit za 14cm větráčky. Horní panel je připraven pro jeden 20cm ventilátor a zadní kryt umožňuje osazení jednoho 12cm ventilátoru a dvojice 80mm větráčků.

Zdroj je umístěn pod základní deskou a pod jeho pozicí je umístěna perforace s prachovým filtrem, takže může nasávat čerstvý vzduch skrz dno skříně, aniž by se do něj dostával nežádoucí prach. Pod základní deskou se také nachází dva koše pro disky, z nichž jeden umožňuje hot swap dvou 3,5″ a 2,5″ disků. Tato funkce u skříně HAF XB nese označení X-Dock. Levý koš je pak určen pro dvě 5,25″ mechaniky. Celkem je možné osadit až šest 2,5″ disků.

 

Skříň HAF XB je již dostupná v USA. Na starém kontinentu si na ni počkáme do 26. listopadu. Doporučená koncová cena bez daně by v Evropě měla být 76€, což v přepočtu s připočtením daně činí 2325 Kč. Novinka podporuje formáty ATX, Micro-ATX a Mini-ITX

Zdroj: TZ, Cooler Master

Ohodnoťte tento článek!