Cooler Master V8 GTS: chladič s horizontální odpařovací komorou a 8 heatpipe

0

Dnes společnost Cooler Master papírově uvedla chladič inspirovaný automobilovými motory. Cooler Mmster V8 GTS má mezi heatpipe a styčnou plochou s procesorem odpařovací komoru; stejné řešení využívá již prodávaný model V4 GTS. Vapor chamber minimalizuje množství „horkých skvrn“, které vznikají v místech, kde běžné heatpipe nemají ideální kontakt s podkladem. Odpařovací komora přenáší teplo k osmi 6mm heatpipe, jež vybíhají do tří věží pasivu.

Hliníková žebra pravé krajní věže by měly poskytovat dostatečný prostor pro paměti do výšky 50 mm. K prostřednímu a největšímu pasivu jsou upevněny dva 14cm ventilátory, které pracují v rozmezí 600–1600 ot./min. při maximální hlučnosti 36 dBA a jejich životnost podle hodnoty MTBF by měla dosahovat 160 000 hodin. Váha chladiče včetně ventilátorů lehce přesahuje 1 kg.

 

Cooler Master podle tiskové zprávy, kterou použil web TechPowerUp v novince, uvádí, že V8 GTS bude dostupný od srpna. Bohužel, oficiální uvedení se vztahuje pouze na USA a Kanadu. Dostupnost u nás závisí na místním zastoupení. Cena zatím nebyla zveřejněna. Co se podporovaných patic týče, V8 GTS podporuje všechny stávající patice Intel od LGA 2011 po LGA 775 a AMD FM1, AM3(+) a AM2(+).

Cooler Master V8 GTS test
Cooler Master V8 GTS – test

Na webu Hardware Secrets již V8 GTS testovali a podrobnější informace naleznete na jejich stránkách. Výňatek z grafu výše ukazuje rozdíl teploty mezi okolním vzduchem a procesorem (Core i5-2500K přetaktované na 4 GHz při napětí 1,3 V). Výkon Cooler Master V8 GTS je podle testu výše zmíněného webu srovnatelný se špičkovým chladičem Prolimatech Megahalems.

Zdroj: Cooler Master, Hardware Secrets

Ohodnoťte tento článek!