Cooltek Antiphon konečně u nás! Prosadí se v konkurenci Fractalu a Nanoxie?

0

Počítačová skříň Cooltek Antiphon byla představena již před nějakou dobou. Po dlouhém čekání se dostala řada i naší republiku díky oficiálnímu distributorovi společnosti Bostar s.r.o.

Cooltek Antiphon

Cooltek Antiphon je určena především na tiché PC sestavy. Její rozměry jsou 445 × 500 × 195 mm, hmotnost se zastavila na hodnotě 8 kg. Materiál použitý na konstrukci je ocel, pouze přední dvířka jsou vyrobena z kartáčovaného hliníku.

Case pojme základní desky formátu ATX, micro ATX a mini-ITX. Pro rozšiřující karty je připraveno sedm slotů. Maximální podporované délka karet je 320 mm, což je dostatečný prostor i pro high-endové grafické karty. Pevné disky se své místo našly ve dvou koších, které jsou vpředu skříně. Horní koš skýtá prostor pro čtyři 2,5″ modely, spodní koš pojme rovněž čtyři kusy, tentokrát však o rozměru 3,5″. Výrobce nezapomněl ani na majitele optických mechanik, pro které jsou připraveny tři pozice.

Samozřejmostí je i dobrý systém chlazení. Vpředu jsou standardně osazeny dva 120mm ventilátory, které nasávají studený vzduch. Na opačné straně je nainstalován jeden 120mm ventilátor, který slouží naopak k odsávání teplého vzduchu pryč z interiéru. Pokud by vám to nestačilo, můžete osadit ještě jeden ventilátor na dno skříně.

Jak jsem se již zmiňoval, přední dvířka jsou vyrobena z kartáčovaného hliníku. Po jejich otevření se vám naskytne pohled na již zmíněné pozice pro optické mechaniky a také na kryt prachových filtrů, které jsou před předními ventilátory. Prachové filtry se dají jednoduše vyjmout a vyčistit. Na horní hraně čelního panelu osadil výrobce dva konektory USB 3.0, konektory pro audio a také zapínací tlačítko LED indikující činnost disku.

Cooltek Antiphon najdete v e-shopu oficiálního distributora za příjemnou cenu 2099 Kč. Konkurenční Fractal Design R4 začíná se svojí cenou zhruba o 300 Kč výše. Nanoxia Deep Silence pak ještě o trochu výše. Musíme však připomenout, že obě nabízí také o něco lepší výbavu. Jsme velice zvědavi, zda se dokáže Cooltek v nabité konkurenci prosadit.

Zdroj: Bostar

Ohodnoťte tento článek!