Cooltek UMX2 – skříň za pět tisíc vsází na jedinečný design. Má se Lian Li bát?

0

Společnost Cooltek uvádí v poslední době jednu skříň za druhou. Část jejího sortimentu tvoří i modely, které vyrábí čínská firma Jonsbo. Cooltek je dováží do Evropy a prodává je pod svojí značkou. Do této kategorie spadá i novinka nesoucí označení UMX2.

Cooltek UMX2

Na první pohled vás jistě zaujme netradiční vzhled. Základem je hliníkový rám, který obepíná celý prostor skříně. Vnitřní prostor nabízí dostatek prostoru pro osazení základní desky formátu ATX. Pevné disky mají vyhrazený prostor v přední části skříně, můžete osadit až tři 3,5″ a dva 2,5″ modely. Zákazníci, kteří stále používají optickou mechaniku, se budou muset spokojit s pozicí pro slot-in model, případně se porozhlédnout po jiné skříni.

Vnější rozměry jsou 445 × 200 × 421 mm, hmotnost se zastavila na hodnotě 7,4 kg. Na vnější konstrukci byl použit kartáčovaný hliník, vnitřní konstrukce je z oceli. Díky tomu se povedlo zachovat rozumné výrobní náklady bez dopadu na vnější vzhled.

Proudění vzduchu mají na starosti tři dodávané ventilátory. Dva z nich jsou osazeny na dně, jeden na stropu skříně.  Jedná se o shodné modely s průměrem 120 mm, jejich parametry bohužel neznáme. Pokud vám nebude chlazení dostačovat, můžete osadit ještě dva 80mm ventilátory do zadních pozic.

Cooltek UMX2 se začíná objevovat v nabídce německých eshopů. Cena začíná na 169,99 € (cca 4700 Kč), což je vysoká částka. V podobné cenové hladině se pohybují i modely od Lian Li, jež jsou opravdovou špičkou na trhu. Zákazníky může přilákat snad jen design, který byste u jiných výrobců hledali jen těžko.

Zdroj: Cooltek

Ohodnoťte tento článek!