Copia Wave 5 – barevná e-čtečka jen za 99 USD

0

Hon za nejlevnější čtečkou elektronických knih nepřestává, společnost Copia uvede pětipalcový model za 99 dolarů. Informace pronikla na svět teprve včera a zřejmě za to může ohlášení nového 139dolarového Kindle od Amazonu. Copia už několik čteček v nabídce má, dokonce prodává okolo 400 000 knih ve formátu ePub.

Její modely disponují různými úhlopříčkami i technologiemi (LCD i e-ink), některé mají kapacitní dotykovou plochu, další plnou QWERTY klávesnici. Společně s Wi-Fi nebo 3G modulem se má údajně jednat o první podobné zařízení se sociálním prostředím. Běží na nich Facebook i Twitter, ale prý je možné navzájem sdílet i další data.

Copia Wave 5, zdroj: Geek.com

Nový Wave 5 za 99 dolarů obsahuje barevný LCD displej s 5″ úhlopříčkou a rozlišením 800 × 480 px, za 129 dolarů se bude prodávat stejně vybavený 7″ model. Zařízení má 2GB paměť rozšiřitelnou až 32GB SDHC kartou. Displej nebude dotykový, spolehnout se musíme jen na tlačítka. Wave 5 si poradí s obrázky v JPEG, GIF, PNG a BMP, přehraje písničky MP3, AAC, WMA, WAV a OGG a umí přečíst formáty ePub, TXT a PDF. Rozměry jsou 154 × 88 × 16 mm s hmostností 191 gramů, u 7″ modelu pak 206 × 133 × 16 mm a 340 gramů. Ani jedna z nich nemá síťový modul, knihy nahrajete jen pomocí karty.

Na trh přijdou i bohatší modely Ocean, které už v podstatě plní funkci tabletu.

Za chvíli už bude přečtečkováno, ale v našich končinách je ke knihám stále jen omezený přístup. Bohužel.

Zdroj: Geek.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ja sa už vyslovene smejem, keď vidím, ako Apple kuchtí niečo „revolučné“. Mal ním byť iPhone – a nebol. Mal ním byť iPad – a nebol. Normálne čakám, že vynájdu kolesu a vydajú to ako svoju revolučnú novinku.

  2. Zeby nieco ako jailbreak? (Doposial nebolo v silach apple vytvorit normalnu otvorenu platformu…) Ale na to im jeden spickovy vyvojar nebude stacit. Alebo sa nebodaj pokusia o implementaciu FLASHu?

    Bohuzial, obavam sa ze moje napady su pre Apple az prilis…

    Drzme sa pri zemi. Zrejme pojde o nove, o 156% farebnejsie ovladacie prvky v menu alebo nieco podobne – vysoko revolucne. Skratka nieco, bez coho si svoj zivot nedokazeme ppredstavit.
    „On January 24th, Apple Computer will introduce new, FullColoRMenu. And you’ll see why 2011 won’t be like 2011.“
    Pre menej chapavych: parodia na http://en.wikipedia.org/wiki/1984_(advertisement)