Core i3 z Pentia G softwarově: ano, jde to!

0

Známý zpravodajský server Engadget.com s širokým záběrem témat obdržel od svého věrného čtenáře zajímavý tip na článek. Oním tipem není nic jiného, než podivná karta v hodnotě 50 USD (zhruba 1000 Kč), umožňující zákazníkovi zvýšit výkon vybraného procesoru (resp. v tomto případě notebooku značky Gateway) softwarovou cestou. Co přesně za tím vězí?

O fake se v žádném případě nejedná, zmíněná webová adresa retailupgrades.intel.com je bezproblémů funkční a na screenshotech dokonce vidíte i podobu instalátoru. Nabízený software by měl procesoru Intel Pentium G6951 vylepšit hned dva parametry najednou: majiteli přibyde podpora HyperThreadingu a vyrovnávací paměť třetí úrovně se nafoukne o celý 1 MB na výsledné 4 MB. Osobně to považuji za vcelku férovou nabídku jak si zvýšit výkon bez návštěvy servisu/demontáže zařízení.

Prozatím je tato možnost upgrade nabízena pouze vybraným procesorům a hlavně hotovým sestavám, navíc se nejedná o globální počin (Intel opravdu jen testuje zájem zákazníků), přesto se zde otevírá zajímavý prostor spekulacím. Budeme si do budoucna spolu s procesorem XYZ kupovat i kartónek se sériovým číslem, jenž nám odemkne námi požadované přídavné schopnosti? Softwarové odemykání je jistě velice lákavou záležitostí, Intel si však musí dobře spočítat, zda-li se mu to vyplatí – nezapomínejme na schopné hackery, jež by mohli americkému gigantovi krátit zisk cracknutím „odemykacích“ balíčků.

Zdroj: engadget.com

Ohodnoťte tento článek!