Core i7-940XM – to nejsilnější co můžete mít

0

Intel dosud nabízel do notebooků všehovšudy tři výkonná čtyřjádra nové architektury. Nyní nabídku rozšiřuje shora a nabízí nový nejvýkonnější procesor, co jste v notebooku kdy mohli vidět.

Zatím jsme tu měli Core i7-720QM na 1,6 GHz, i7-820QM na 1,73 GHz a konečně nejvýkonnější i7-920XM na rovných 2 GHz. Nově Intel uvádí Core i7-940XM, v základu pracující na 2,13 GHz. Čtyři jádra architektury Nehalem podporují HyperThreading a dokážou zpracovávat až osm vláken operací zároveň. Technologie Turbo Boost dovede procesor v zátěži přetaktovat až na 3,33 GHz, pokud se stále vejde do svého obřího TDP 55 W. L3 cache má 8 MB.


Dell Precision M6500 používá Core i7-920XM

Procesor najde místo v opravdu silných přenosných pracovních stanicích, jako jsou např. velké Precisiony a ThinkPady, kvůli extrémnímu TDP musíte ale počítat s velmi vysokou spotřebou a krátkou výdrží na jakkoli velkou baterii. Pro normální lidi bude zajisté lepší například dvoujádrový/čtyřvláknový Core i7-620M, který pracuje na 2,66-3,33 GHz a s mnohem nižší spotřebou a neporovnatelnou cenou bude často dosahovat velmi podobných výsledků.

Cenou procesor pravděpodobně míří na cenovku $999 při odběru tisíce kusů, nechci ani domyslet, kolik budou stát notebooky s ním. Ovšem pokud na cestách s oblibou pracujete (rendering, náročná grafika…), investice se vám může vrátit ve formě úchvatně rychlého dokončení práce. S připojením k elektrické síti.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!