Corsair AirFlow Pro: diagnostika RAM v reálném čase

0

Dodatečné chladiče RAM modulů jsme již mohli vidět mnohokrát (řeč je o přídavných ventilátorech) a v ničem nás překvapit nemohou. Corsair se proto rozhodl se svým výrobkem AirFlow Pro zaměřit na uživatele vlastnící počítačovou skříň s průhlednou bočnicí, jeho výrobek totiž krásně bliká do rytmu vytížení jednotlivých RAM modulů.

I když je dle mého názoru užitná hodnota tohoto produktu skoro rovna nule, plusem je rozhodně integrace dvou malých větráčků, což jistě vaše moduly ocení a třeba je přetaktujete o něco málo více. Corsair AirFlow Pro je pouze kompatibilní se svými vlastními (až šestičlennými) kity s podporou technologie DHX Pro, princip jeho fungování je velice dobře vysvětlen na videu níže. Krom ukazatele vytížení ještě zvládne sledovat teplotu čipů, což se také může hodit.

Očekávaná cena ani datum uvedení jsme se bohužel nedozvěděli, vzhledem k netradičnosti a přeci jen použití pokročilejších technologií jistě nebude dvakrát nízká. Podle všeho se jedná spíše o zajímavý gadget, se kterým se jen tak nepotkáte.

Zdroj: HardwareCanucks

Ohodnoťte tento článek!