Hráči se už nemusí bezdrátů bát. Corsair má „hyperrychlou“ myš

1
Corsair Harpoon RGB Wireless
Corsair Harpoon RGB Wireless

Jedním z důvodů, proč náročnější hráči multiplayerovek nemají rádi bezdrátové myši, je kromě nutnosti dobíjení také jejich pomalost, resp. zpoždění reakcí. Tzv. polling rate udává, jak často počítač čte informace ze senzoru myši. U bezdrátů nebo levných USB myšek se používá frekvence 125 Hz, data se tedy čtou jednou za 8 ms. Špičkové drátové myši mají polling rate až 1000 Hz, reakční doba je tedy 1 ms.

Vybraní bezdrátoví hlodavci se podobné rychlosti teprve učí. Na podzim uvedená SteelSeries Rival 650 Wireless s 1ms odezvou srovnala krok s USB. Totéž nově nabízí i Corsair Harpoon RGB Wireless. Výrobce upravil bezdrátový přenos v pásmu 2,4 GHz a novou technologii nazývá Slipstream. Přenese prý dvojnásobek packetů oproti dřívějším generacím, umí se automaticky naladit na nejméně zarušenou frekvenci v éteru a odezva má být „pod 1 ms“.

S těmito parametry myš funguje při využití dodávaného USB donglu. Harpoon si ale rozumí i s Bluetooth 4.0, kde bonusové funkce chybí. V režimu Slipstream vydrží až 30 hodin se zapnutým podsvícením či 45 hodin s vypnutým. U Bluetooth se výdrž zvýší na 40, resp. 60 hodin. Integrovaný LiPol akumulátor se dobíjí připojením do USB, pak může myš fungovat i jako drátová.

Corsair vsadil optický senzor PMW3325 s rozlišením 10 000 dpi. Myš má pogumovaný grip a šest programovatelných tlačítek. Hlavní levé a pravé využívají spínače Omron, které vydrží až 50 milionů kliků. Harpoon RGB Wireless se bude v Evropě prodávat za 60 eur (1600 Kč).

Pro ještě náročnější hráče Corsair vyrobil drátovou M60 RGB Elite. Ta už má devět tlačítek, rozlišení 18 000 dpi regulovatelné po jednotkách, dvouzónové podsvícení a volitelné závaží. Stojí 70 eur (1800 Kč).

Hráči se už nemusí bezdrátů bát. Corsair má „hyperrychlou“ myš
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 10 hlasů

1 komentář

  1. Mam bezdrotovku Razer Atheris a tam je tiez 1000 Hz polling. Navyse mam radsej napajanie na AA (najlepsie nabijacie), ako nevymenitelny akumulator. DPI je sice „iba“ 7.200, ale ja som spokojny.