Corsair prodloužil záruku některých zdrojů na 10 let. A platí to i zpětně

0

Zdroj je na počítači zapeklitý komponent. V levném kancelářském PC, bez přetaktování či při menším zatěžování se dá existovat i s něčím levnějším, ale jak jde cena komponent, zátěž a požadavky na spolehlivost nahoru, potřebujete investovat víc. Pozitivem na dražších zdrojích je však to, že s nimi můžete vydržet déle a přežít několik upgradů. Toto se nyní asi rozhodl zdůraznit Corsair, neboť na některé své dražší řady začíná poskytovat nadstandardní záruku dlouhou deset let. A pozor, tento bonus by se měl zpětně týkat i dříve prodaných zdrojů z těchto řad, takže se vás může týkat také, pokud již takto „postižený“ model vlastníte.

Toto prodloužení záruky se bude týkat vybraných řad ze segmentu těch dražších zdrojů. Má se jednat o modely řady AXi (tedy například AX860i, jejž jsme měli v testu, či AX1200i), které by na trhu měly být od roku 2012, HXi (HX850i) prodávané od roku 2014 a dále řad RMx a RMi z loňského roku (např. RM1000i, RM1000x). Na tyto zdroje je od nynějška záruka oněch deset let a toto prodloužení platí i zpětně, údajně na všechny zdroje prodané v těchto řadách od uvedení. Nárok by měl zřejmě být automatický, takže by k případnému uplatnění asi měl stačit jen původně obdržený doklad o nákupu.

Corsair AX860i
Corsair AX860i. Jedna z řad, u níž je záruka zpětně prodloužena na deset let

Starších řad se prodloužení netýká, takže pozor na označení zdroje. Corsair měl totiž předtím i modelové řady označené podobně: AX, HX, RM a RX, ale bez těch malých písmenek i/x na konci (jméno zdroje je tedy například RM850, místo RM850i z novější řady RMi). Těchto zdrojů, stejně jako aktuálních nižších řad se prodloužení záruky netýká.

 

 

Desetiletá životnost není u počítačů v posledních letech žádný problém. Ovšem jelikož zde jde většinou o zdroje s vysokou napájecí kapacitou pro herní sestavy, které tak dlouho výkonem nevydrží, bude užití spíš takové, že zdroj bude cestovat a živit postupně několik počítačů.

Pokud nemáte žravé PC s herním(i) GPU a případně přetaktováním, pak se to i tak ovšem nemusí vždy vyplatit, neboť tyto zdroje jsou z dražších. V nejmenovaném obchodu, do nějž jsem pro kontrolu nahlédnul, jsem například nejlevnější model, kterého se desetiletá záruka týká (550W typ RM550x), našel za zhruba 2600 Kč. S vyššími výkony pak ceny samozřejmě stoupají. Pokud ovšem zdroje v těchto hladinách už beztak kupujete, pak je delší záruka něco, co se může hodit a nelze ji než přivítat.

Corsair RMx
Corsair RM550x

Zdroje: AnandTech, Corsair

Corsair prodloužil záruku některých zdrojů na 10 let. A platí to i zpětně

Ohodnoťte tento článek!