Corsair rozšiřuje portfolio: do nabídky zařadil dvě série ventilátorů

0

Série s přídomkem AF je určena primárně pro instalaci do skříní nebo jako ventilátor zajišťující sání vzduchu směrem z radiátorů chlazení. K dispozici je ve 140mm i 120mm variantě. Menší modely se větví do další dvojice dle jejich rychlosti otáček. Výkonnější verze vytváří při rychlosti 1650 ot./min. poměrně významný hluk 30 dBA, který si ale můžete snížit pomocí dodávaného rezistoru v balení. Pomalejší varianta Quiet pak točí 1100 ot./min. při únosnější hlučnosti 21 dBA. Stejně jako výkonnější varianta obsahuje v balení rezistor pro další snížení otáček.

Řada s označením SP se bude dodávat výhradně ve 120mm variantě, což lze s ohledem k jejímu určení snadno chápat. Na málokterý pasiv totiž uchytíte 140mm ventilátor, který není specificky tvarován od výrobce. Zpět ale k vlastním specifikacím série SP120.

Stejně jako její sestřička se dodává ve variantách Quiet a Performance. Výkonnější model bezesporu zaujme vysokým statickým tlakem 3,1 mm/H2O, který ale vytváří při hlučnosti 35 dBA a evokuje tak serverové chladiče. Naštěstí ale v balení naleznete rovněž rezistor pro snížení otáček. Milovníci tiššího chlazení pak jistě sáhnou po méně výkonné variantě nabízející statický tlak 1,29 mm/H2O při hlučnosti 23 dBA.

Obě řady se dodávají v atraktivním černém provedení, které si dále můžete přizpůsobit pomocí třech efektních barevných proužků v balení (červený/bílý/modrý). Využívají hydraulická ložiska, která by jim měla zajistit dlouhou životnost a minimalizovat vibrace. Tomu mají napomáhat rovněž pogumované části v rozích každého ventilátoru. Ve všech baleních naleznete odpory ke snížení základní rychlosti otáček a k zakoupení jsou ventilátory po jednom nebo dvou kusech.

Zdroj: Corsair

Ohodnoťte tento článek!