Corsair uvedl 32GB kit DDR3 pro Sandy Bridge-E s frekvencí 1866 MHz

0

Výkonné procesory Sandy Bridge-E pomalu začínají klepat na dveře a společně s nimi i čipset X79 a patice LGA 2011. Nové kousky křemíku, u nichž se předpokládá excelentní výkon, je potřeba doplnit přiměřeně kvalitními pamětmi, aby ani ždibek výkonu nepřišel nazmar. Co lepšího tedy pro čtyřkanálový řadič pamětí integrovaný v procesoru, nežli čtyřkanálový kit? Alespoň tímto heslem se řídí Corsair, který představil nový kit čtyř 8 GB modulů Dominator GT.

Paměti pracují na frekvenci 1866 MHz při časování 9-10-9-27 a postačí jim k tomu napětí pouhých 1,5 V. O chlazení se pak stará unikátní rozvaděč tepla DHX+, kterým je vybavena většina modulů Dominator GT. Součástí balení je také dvojice 60mm ventilátorů, které ofukují moduly a zlepšují tak odvádění tepla z pasivu.

Za tento 32GB kit si Corsair nechá řádně zaplatit. Požaduje za něj baťovských 999 dolarů, u nás by se tedy dala čekat cena kolem dvaceti tisíc korun s daní. Na moduly poskytuje výrobce doživotní záruku a v obchodech by se měly objevit již tento měsíc.

Zdroj: TechConnect, Corsair

Ohodnoťte tento článek!