Corsair uvedl novou řadu zdrojů RM. Vysoká účinnost je samozřejmostí.

0

Společnost Corsair jistě znáte jako výrobce kvalitních napájecích zdrojů a počítačových skříní. Nyní tento výrobce představuje novou řadu zdrojů s označením RM.

Corsair RM series

Do této řady patří celkem šest zdrojů. Jejich výkon je 450, 550, 650, 750, 850 a 1000 W. Všechny splňují certifikaci 80Plus Gold. Veškerá kabeláž je modulární, počty konektorů se samozřejmě liší podle výkonu zdroje. Výrobce bohužel nezveřejnil specifikace jednotlivých napájecích větví, můžeme pouze odhadovat, že zdroje disponují jednou +12V větví.

Podle prohlášení výrobce jsou všechny modely osazeny kvalitními kondenzátory. Pravdivost tohoto tvrzení odhalí až první recenze. Chlazení zajišťuje 135mm ventilátor, který pracuje v semi-pasivním režimu. Pokud je zdroj zatížen jen málo, ventilátor se netočí. Roztočí se až tehdy, kdy zatížení dosáhne hranice 40 % výkonu zdroje.

Řada zdrojů Corsair RM by se měla zařadit zhruba mezi řadu HX a TX. Všechny modely jsou již k dispozici v e-shopu výrobce. Ceny se pohybují od $ 99,99 za 450W model až po $ 199,99 za 1000W zdroj.

Zdroj: Corsair

Ohodnoťte tento článek!