Cortana bude znít více lidsky, sofistikovaně určí polohu a další drobky

0

Na rozdíl od jiných součástí operačního systému se hlasový asistent dočkává aktualizací na serverech, které znamenají jeho inteligenci. Používáte tak průběžně aktualizovanou službu, ačkoli sami žádné aktualizace nestahujete a neinstalujete. Čili ideální stav. Před několika dny jsme psali o tom, jak Microsoft plánuje Cortanu vylepšovat nejméně dvakrát do měsíce.

Tip: Microsoft bude Cortanu aktualizovat 2× měsíčně, případně i častěji

Pánové z Windows Phone Central vysledovali pár čerstvých novinek. Cortana dovede hláskovat vaše jméno, naimportuje burzovní položky z aplikace Finance a reaguje na více dotazů. Dočkala se nové aktivní dlaždice, jež zobrazuje různorodější informace, včetně počasí. I zobrazení v aplikaci je trochu jiné, mezi oddíly se např. objevily vizuální oddělovače.

 

Dostáváme se ke spekulacím. Geolokační služba, používané k připomínání událostí na základě polohy, nyní používá rádius zhruba 60–150 metrů. Microsoft připravuje sofistikovaný detekční systém, který vyhodnotí i např. velikost místa, kde se nacházíte. Typickým příkladem budou obchodní domy.

Dokážete si asi představit, že pak když budete poblíž lékárny v obřím zastřešeném areálu, upozorní vás Cortana na to, že jste měli v plánu koupit si kapky do nosu. Hlasová asistentka je momentálně dostupná v USA, během měsíce dorazí do Velké Británie. Dalším obrovským trhem je Indie.

Přesné datum Microsoft sám nezná, ale nemělo by trvat zase tak dlouho, než tam Cortana vycestuje také. V současnosti sídlí pouze v mobilech, ale podle neověřených informací skutečně pomalu míří na konzoli Xbox One a do Windows 8. To ale nelze považovat za velké překvapení, otázkou je spíše kdy se to stane.

Časem bude Cortana znít méně roboticky, ale spíše přirozeněji. Redmondští s Jen Taylor pracují na tom, aby umělá inteligence znala více vtípků a komunikovala s vámi – jednoduše řečeno – o ničem. Nezávazná konverzace ještě dlouho nebude zrovna obsáhlá a plynulá, minimálně se však dočkáme více hlášek a vtipných odpovědí.

Nové zobrazení obsahu v Cortaně
Nové zobrazení obsahu v Cortaně | Foto: Windows Phone Central

Zdroj: Windows Phone Central 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!