Cortana pro Android unikla chvíli před premiérou. První dojmy zní spokojeně

0

V pátek stihla na síť uniknout Cortana pro Android. Zájemci si mohou stáhnout příslušný soubor s koncovkou APK. Od oficiálního data vydání nicméně tak vzdáleni stejně nejsme. Microsoft přislíbil, že uživatelé Androidu ochutnají Cortanu v červenci. Prozatím jsme viděli dva obrázky, neoficiálně si ale hlasovou asistentku můžete prohlédnout pěkně zblízka.

Kdo ji zná z Windows Phone, případně z Windows 10, patrně ho Cortana příliš nepřekvapí. Všechny verze jsou si podobné a bylo by podivné, kdyby tomu tak nebylo. Microsoft reaguje na uživatelkou základnu, která dala najevo, že ji zajímá primárně iOS s Androidem. Zároveň firma řekla, že pouze na svém operačním systému má tak hluboké možnosti integrace. Proto pouze verze pro Windows nabídne některé funkce.

 

Cortana pro konkurenční platformy bude pouze aplikace, zatímco ve Windows půjde o nedílnou součást systému. (Pokud ovšem nebydlíte jinde než v pár vyvolených státech, pak vám Cortana fungovat nebude. Platí to pořád i pro Česko.) První dojmy zní pozitivně. Daniel Rubino dvě verze Cortany srovnal na videu. O kvalitách aplikace se tedy můžete přesvědčit sami.

Zdroj: SuomiMobiili via The Verge

Cortana pro Android unikla chvíli před premiérou. První dojmy zní spokojeně

Ohodnoťte tento článek!