Cortana z Windows 10 se zjevila na videu. Umí to, co na mobilech

0

Funkční Cortanu ve Windows 10 jsme zatím neměli příležitost vidět, i když víme, že ji Microsoft připravuje, a to zřejmě na jaro. Začátkem příštího roku dorazí sestavení Desítek s novinkami pro spotřebitele, i když nevíme přesně, kdy si budeme moct Cortanu sami vyzkoušet. Díky redakci WinBeta se nicméně na běžící hlasovou asistentku můžete podívat na videu.

Jedná se o velmi ranou verzi s nedokončeným uživatelským prostředím a trpí chybami. Aspoň ale víme, k čemu slouží tlačítko s lupou na hlavním panelu, které momentálně ve veřejné ukázce Windows 10 nemá velký význam. Jak jste se možná někteří domnívali, bude se pod ním skrývat Cortana. Funkcionalita bude nepřekvapivě zhruba stejná jako na mobilech.

 

Pomocí hlasové asistentky přidáte události do kalendáře, upozornění atp., přičemž Cortana bude pracovat s poznámkovým blokem obsahujícím informace o vás. Tedy stejně jako na mobilu. Předpokládám, že Cortana na desktopu už využije znalosti, které o vás získala na mobilu.

Což je ovšem v Česku spíše hypotetické, protože zde oficiálně nefunguje. Cortana se zatím nespustí na hlasový povel, poslouchat začne, až když ji vyvoláte. Není jasné, jak to bude ve finále.

Zdroj: WinBeta

Cortana z Windows 10 se zjevila na videu. Umí to, co na mobilech

Ohodnoťte tento článek!