Cougar MX300, levná skříň pro hráče jakoby vytažená ze včelího úlu

0

Cougar, tchajwanský výrobce skříní, ventilátorů a zdrojů, rozšířil svoji nabídku o novou skříň MX300.

Skříň má dost neotřelý vzhled předního panelu, který připomíná včelí plástve. Tato část je perforovaná a umožňuje nasávání vzduchu do skříně. V horní části předního panelu najdeme zapínací a restartovací tlačítko a dva USB porty. Jeden ve verzi 3.0 a jeden starší 2.0.

 

Co do velikosti jde o klasický middle tower pro micro ATX a ATX desky. Rozměry skříně jsou 195 × 450 × 490 mm. Změnou oproti ostatním skříním od Cougaru je nové řešení klecí. V horní části se nachází trojice podélných šachet pro 5,25″ zařízení, pod nimi jsou umístěny klece pro tři 2,5″ a na samém spodku pro tři 3,5″ disky. Pozice disků jsou však už v konstrukci umístěny příčně, a jelikož 2,5″ klece jsou menší, vzniknutý odskok umožní instalaci velmi dlouhých grafických karet (do 310 mm)

Skříň má bohaté možnosti chlazení, přičemž umožňuje osazení sedmi 120mm ventilátorů. O vyfukování vzduchu se může postarat jeden ventilátor v zadní části a dvojice na bočnici. K nasávání vzduchu do skříně slouží dvě pozice za předním panelem a dvojice v stropní části. Obě pozice obsahují prachové filtry, které lze vyčistit po odklopení předního a horního panelu. Prachový filtr obsahuje i pozice pro napájecí zdroj v dolní části.

Cougar cenu skříně MX300 zatím nespecifikoval. Některé asijské e-shopy však začaly s cenami 52 USD, což je něco málo přes 1000 korun.

Zdroj: Cougar, TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. V tomto kontextu se jeví zajímavá informace o tom, že Intel údajně vývoj Larrabee jako GPU nevzdal, ale práce na něm dále pokračují a právě ve zmíněném Skylake má být grafika založená na bázi Larrabe 2.0 a zároveň sloužit jako koprocesor pro matematické výpočty. Ostatně 512Bit SIMD umí Larrabee/Phi už teď.

    http://semiaccurate.com/2012/06/12/what-comes-after-knights-landing/

    http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?p=8402732#p8402732

    Zdá se totiž velmi nepravděpodobné, že by ve zmíněném procesoru byla kromě GPU Larrabee ještě extra další grafická část. ( i když uplně vyloučit to také nelze )

    V tomto ohledu se to také velmi blíží filozofii APU od AMD. Koprocesor/grafická karta budou nejspíše podobně jako u AMD zabírat až polovinu die.