Cože, vy ještě nemáte chytrý kartáč na vlasy? Hair Coach od „Nokie“ je tu pro vás [CES]

2

Withings, firma vlastněná Nokií, chce k internetu připojit i další netradiční produkt – kartáč na vlasy. Na CESu firma představila tzv. Hair Coach, na kterém spolupracovala s kosmetickými giganty Kérastase a L’Oréal. Kartáč je prošpikován senzory (mj. citlivým mikrofonem) a zasílá data do připojeného smartphonu (Android, iPhone).

Withings Hair Coach
Withings Hair Coach

Kartáč má jednak pomoci s pravidelnou péčí o vlasy (doporučuje kdy a jak se česat) a jednak analyzuje, jestli vlasy nejsou příliš vysušené, konečky roztřepené apod. Pomocí pohybových senzorů také zjišťuje, jestli kartáč používáte správně. Z toho všeho dělá pravidelné výstupy, počítá statistiky a nejspíš bude doporučovat i přípravky pro správnou péči.

K dostání bude v polovině roku za zatím neuvedenou cenu. Ano, praví nadšenci teď budou muset nabíjet i kartáč na vlasy. 🙂

 

Zdroj: Withings

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Jo tak „praví nadšenci“ se tomu teď říká? Dobrý no, myslím že zůstanu u starého dobrého termínu pitomec, protože nic jiného jedinec kterého doma nenaučili kdy se má učesat, umýt si vlasy, nebo nemá doma špígl, aby zjistil že je vypelichaný jako pavián samozřejmě není. Nicméně dobrá zpráva je, že se NOKIA konečně našla a bude dělat něco, co sice k ničemu není, ale zase to narozdíl od telefonů umí.