ČPÚ má další zářez. Policie obvinila piráta, který způsobil škodu 52 milionů

0

V úterý Česká protipirátská unie oznámila, že proces od odhalení po obvinění zrychluje. Trvalo jen měsíc, než karvinská kriminálka podala žalobu na piráta, kterého nahlásila ČPU. O den později hlásí, že byl v Moravskoslezském kraji obviněn další pirát, letos druhý největší.

 

Muž z Ostravy (35 let) vystupoval ve warezové scéně pod přezdívkou Rottwailer. Podle ČPU sdílel nelegální kopie filmů téměř čtyři roky a ještě během června bylo na fileserverech bezmála 13 000 jeho souborů, které obsahovaly 1700 různých filmů. Uživatelé je stáhli zhruba půlmilionkrát. Unie vypočetla fiktivní škodu ve výši 52 milionů korun. Jde tak o letošní druhou nejvyšší částku, mladíkovi z Českobudějovicka vyměřili 55 milionů.

Pohoršující okolností Rottwailera bude, že na sdílení vydělával. Unie zjistila, že si během čtyř let vydělal přes 110 000 Kč, úložiště mu někdy vyplácely až 10 000 Kč měsíčně. ČPU přitom odvážně tvrdí, že úložiště na takovém obsahu utrží dvaceti- až třicetinásobek, díky příjmům z reklamy a placených účtů. Způsobené škody jsou ale údajně ještě o dva řády vyšší. Rottwailerovi teď hrozí trest odnětí svobody na tři až osm let a trest propadnutí věci plus nutnost zaplatit vypočtenou škodu.

Zdroj: ČPU

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. to ano, ale dle mě prvně vyjdou mobilní verze a až někdy v roce 2014 do desktopu.

    Zajímavé je, že FM2+ na té desce informuje jen o 1866 MHz…Ten řadič by měl zvládat více, pokud má být výraznější skok v iGPU části. Otázka je gddr5 a edram? Že by tím pádem FM3 byla chystaná na něco takového včetně 3CU Kaveri čipů?

  2. Vidím tam čip a pravítko. Z toho by mělo jít poměrně dobře odhadnout/vypočítat velikost čipu.

    Jinak takovéto představení Kevari se mi zdá z marketingového hlediska nešťastné. Dávat při uvedení nové generace signál kupujícím, že už za půl roku bude jejich apu zastaralé a nepůjde lehce vyměnit…

    Richland po shlédnutí více recenzí vypadá celkem dobře, ale tohle by mě od koupě odradilo pokud člověk vyloženě nepospíchá.

    EDIT: tak vypadá, že Kaveri bude mít 200-210 mm2, což je o dost méně než Richland s 246mm2.