ČRa nabídne WiMax dalším poskytovatelům

0

České Radiokomunikace v květnu spustily velkoobchodní nabídku pro ostatní ISP a mobilní operátory. ČRa bude nadále spravovat provoz sítě, uživatelé si ale ve vybraných lokalitách budou moci zvolit vlastního poskytovatele.

První vysílač WiMax spustili na začátku loňského roku v Praze, od té doby se pokrytí rozšířilo do dalších 25 měst. Cílem bylo vybudování rychlé bezdrátové sítě pro podniky i domácí uživatele, která by nebyl omezena nedostupným kabelem nebo optikou, ale zároveň by byla spolehlivější než Wi-Fi. Loni navíc získali za tuto síť cenu IT produkt roku. V současnosti už maloobchodní služby neposkytují a soustřeďují se na korporátní klientelu a velkoobchod.

WiMax je dostupný v těchto městech: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Karlovy Vary, Olomouc, Opava, Cheb, Tábor, Děšín, Písek, Znojmo, Jablonec nad Nisou, Prostějov, Domažlice, Františkovy Lázně, Beroun, Zlín, Mariánské Lázně, Uherské Hradiště a Dvůr Králové nad Labem. V případě velké poptávky jsou České Radiokomunikace připraveny WiMax rozšířit i do dalších měst.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!