cRadia Flex mini – chladící skládací stojánek

0

Podložka, nebo přesněji stojan, na notebook s krkolomným názvem cRadia Flex mini na první pohled klasickou podložku příliš nepřipomíná. Malý plastový kvádřík připomíná vše možné, jen ne chladící doplněk notebooku. Nenechte se ale zmást prvním dojmem.

Celý stojánek je totiž skládací. Pokud jste si oblíbili akční hříčku Transformers, bude cRadia Flex mini pro vás tou pravou.

Součástí balení je kromě samotného stojánku také látkový pytlíček se stahovacími šňůrkami pro snadnější přenášení a také pro ochranu – vždyť kdo by chtěl mít nádherně lesklý piánový lak svého notebooku ošklivě poškrábán ostrými hranami podstavce, ne?

Po odkopení hlavní části (která je ve skutečnosti nožičkami) uvidíte chladící ventilátor. Jeho chod je tichý a navíc lze mechanickým přepínačem regulovat ve třech stavech (nefouká – fouká málo – fouká pořádně).

Nožky podstavce, které slouží pro zachycení spodní hrany notebooku, lze rozevřít v různém úhlu, který je poté zapotřebí zajistit zaklapnutím aretovacího mechanismu.

Stojánek připravený k položení notebooku. Na stole je díky pryžovým styčným plochám stabilní, ze stejného materiálu jsou vyrobeny také plochy dotýkající se samotného notebooku. Rozložení stojánku je záležitostí půl minuty až minuty v závislosti na vaší přirozené manuální zručnosti.

Pro napájení ventilátoru slouží USB kabel. Stojánek obsahuje také USB rozbočovač, který musíte k notebooku připojit kabelem druhým. Celkem tak přijdete o dva porty přímo na notebooku, získáte však další čtyři přímo na stojánku.

Milým překvapením testovaného podstavce cRadia Flex mini je jeho příjemná cena, která nepřesahuje čtyři sta korun.

Informace

cRadia Flex mini
zapůjčil: 100Mega Distribution, www.100mega.cz

Plusy a mínusy

+ možnost regulace otáček
+ mobilita
+ potěší USB rozbočovač

– v plném zapojení spotřebuje dva porty hostitelského počítače

Parametry

  • Materiál: ABS plast
  • Rozměry: 178 x 86 x 27 mm
  • Váha: 300 g
  • Ventilátor: 80 x 15 mm
  • Rychlost: 1000 nebo 1500 ot./min
  • Průtok: 15 cfm
  • Hlučnost: 18-20 dB
Ohodnoťte tento článek!