Creative s novou řadou Full HD webkamer

0

Webkameru, která natáčí 1080p video, představil po Logitechu a Microsoftu i další rival, Creative. Ve Full HD se představí další zástupce řady Live!, který s volitelným příslušenstvím nabídne i modul pro skenování vizitek. Zbytečnost? Zcela určitě.

Výrobce si také odnáší cenu za nejdelší název produktu. Nápis Live! Cam Socialize HD 1080 Web Camera se určitě nevleze ani na krabičku, ale to není podstatné. Hlavní je záznam vysokého rozlišení díky 2Mpx senzoru, automatické zaostřování a široký úhel záběru. Creative integroval také dvojici mikrofonů, aby se mohl účinněji redukovat šum. Zachycení statických fotek v rozlišení 12 Mpx (samozřejmě interpolovaně) a čtyřnásobný digitální zoom je už pouze formalita.

Creative Live! Cam Socialize HD 1080 Web CameraCreative Live! Cam Socialize HD 1080 Web Camera se skenerem vizitek, zdroj PRWeb

Creative dodává ovládací aplikace Live! Central 3 a Live! Scan. Tou první kameru nastavíte, nahráváte a odesíláte video přímo na YouTube nebo Facebook. Druhá skenuje vizitky a zřejmě pomocí OCR převádí informace do textové podoby. Pokud ne, nevidím jediný význam této funkce.

Výrobce vydal ještě další dva HD modely. Live! Cam Socialize HD AF už disponuje „pouze“ rozlišením 720p a statickými obrázky 10 Mpx. Nejméně vybavená kamera Live Cam Chat HD má horší snímač (ale stále 720p), přichází o protihlukový mikrofon, digitální zoom, další 5 Mpx u rozlišení fotek ale hlavně automatické zaostřování. Oba slabší modely už nemají moduly pro skenování vizitek.

Kamery by se měly objevit ještě přes vánočními svátky za ceny 89,99 USD, 69,99 USD a 39,99 USD.

Zdroj: PRWeb

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář