Crucial hasí problém s SSD m4. Aktualizace firmware je ale pouze preventivní

0

Crucial m4 je na trhu už nějaký ten pátek a za tu dobu si mezi uživateli vybudoval dobrou pověst, které poslední dobou přispívá i punc léty ověřeného produktu – a to navzdory tomu, že se m4 nevyhly problémy s firmwarem. Překvapivě i více než rok poté je stále co opravovat.

Stávající firmware prý postihuje chyba, která způsobuje, že při zapínání počítače nebo jeho probouzení z režimu spánku řadič zařízení (Marvell 88SS9174) zkolabuje a počítač je nutné restartovat. Není ale důvod k panice: Crucialu prý není znám ani jeden případ, kdy by zákazník kvůli tomuto problému SSD reklamoval, na chybu se přišlo během továrního testování.

Zdali byla chyba v kódu od začátku a teprve teď se na ni přišlo, nevíme. Pravděpodobně ale vznikla během vývoje certifikovaného firmware pro Windows 8 a je tedy možné, že starší verze nepostihuje. Přesto Crucial doporučuje všem majitelům 2,5palcových m4 (variant do slotu mSATA se problém netýká), aby tento týden zveřejněný firmware verze 070H nainstalovali: obsahuje totiž nejen opravu výše popsané chyby, ale také postupně nahromaděné drobné výkonnostní optimalizace. Ty byly určeny hlavně pro Windows 8 a Ultrabooky, nějaké zlepšení by ale mohli zaznamenat i uživatelé Windows 7.

Firmware pro produkty Crucial můžete stahovat z této stránky.

Ohodnoťte tento článek!