Stáhněte si zdarma výbornou strategii Crusader Kings II

2

Fanoušci historických strategií by měli zbystřit. Studio Paradox momentálně na Steamu rozdává hru Crusader Kings II. Jde o simulátor středověku, ve kterém se v 11. století ujmete například prvního českého krále Vratislava II. a budete se s Přemyslovci snažit pomocí válek a diplomatických vztahů udržet rod na výsluní další čtyři století.

V Paradoxu jsou experti na hardcore strategie s historickou tematikou, kromě dvou dílů Crusaderů mají na svědomí i série Europa Universalis nebo Hearts of Iron. Vydali se už i do vesmíru, konkrétně s titulem Stellaris.

Crusader Kings II z roku 2012 patří mezi jejich nejlepší hry. Recenzenti hru ocenili průměrnou známkou 82 %. Na Steamu můžete zdarma získat jen základní hru. Rozšíření, kterých už je přes šest desítek, se platí zvlášť. Momentálně ale na ně jsou 50% slevy. Po přihlášení k newsletteru na této stránce ale získáte ještě DLC Olds Gods. To jde více do historie (začátek je 867 př. n. l.) a přidává pohany a íránské náboženství zoroastrismus.

TIP: Na Cnews sledujeme, které hry a aplikace jsou dočasně zdarma

Hra zřejmě zůstane „free to play“ napořád, vyplývá to alespoň  z vyjádření firmy na jejím fanfestu s názvem PDXCon. Tvůrci evidentně věří, že základní hra naláká ke koupi DLC, které výrazně obohacují hratelnost a obsah.

Paradox kromě toho oznámil, že příští rok vyjde plnohodnotné pokračování s nepřekvapivým názvem Crusader Kings III.

PS: Hra Crusader Kings II již dočasně byla zdarma na jaře 2018, takže už ji v knihovně možná máte.

Stáhněte si zdarma výbornou strategii Crusader Kings II
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.76%) 17 hlasů

2 KOMENTÁŘE