Cryorig uvádí model H7. Levná věž s trojicí heatpipe. Má šanci uspět?

0

Poměrně mladá, avšak konkurenceschopná firma Cryorig založená bývalými inženýry úspěšných firem z branže patří mezi nejlepší výrobce chladičů. Od prvních prototypů došlo i na finální produkty, které zaujaly nejednoho počítačového nadšence. Způsobené ovace se samozřejmě dotkly nejvýkonnějšího modelu R1 Ultimate jako typického zástupce twin-toweru. Úkol splnil téměř na jedničku – porazil letitou Noctuu NH-D14 a mnoho dalších. Z naší recenze si R1 Ultimate odnesl výjimečné ocenění „We Want It!“

Kromě drahých twin-towerů Cryorig uvedl i slabší H5 a nízkoprofilový zástupce typu box – Cryorig C1. Nejnovější model H7 na první pohled vypadá shodně jako H5, ovšem rozdíly jsou poměrně radikální. Teplo ze základny odvádí trojice 6mm heatpipe namísto čtyř. H7 taktéž používá odlišný ventilátor QF120 (max. 1600 ot./min). Žebra tvoří podlouhlé šestiúhelníky (tzv. Hive Fin structure), které zmenšují odpor vzduchu.

Kompatibilitu mezi sockety Cryorig nebere na lehkou váhu. Podporovány budou všechny dnešní platformy Intel LGA 11xx a 2011 a AMD AM2+, AM3+, FM1 a FM2+. S velkou pravděpodobností nebude chybět ani montážní kit pro LGA 775 a 1366.

 

Největší otazník ční nad cenou. Výkonnější model H5 seženete za 1150 Kč, doporučená cena pro H7 je 50 dolarů. Nad tisíc korun nebude konkurenceschopný, naopak kolem osmi stovek bude velmi zajímavý. Konkurence v podání Scythe je velmi silná, a jen málokdo dokáže ve střední třídě Japoncům pořádně zavařit.

Zdroje: TechPowerUp, Cryorig, TomsHardware

Cryorig uvádí model H7. Levná věž s trojicí heatpipe. Má šanci uspět?
Ohodnoťte tento článek!