Vnitro akreditovalo první banku. ČSOB umožní snadné přihlašování ke službám eGovernmentu

5
Bankovní identita vás propojí se službami státu
Bankovní identita vás propojí se službami státu
-
Zdroj: Česká bankovní asociace

Používání elektronických služeb veřejné správy je pro část Čechů a Češek opět dostupnější. S ohledem na možné zneužití není možné služby naplno používat s obyčejným uživatelským účtem, klade se důraz na ověření identity a bezpečnost přihlašování. Od září pro přihlašování můžete používat MojeID.

Brzy se cesta otevře klientkám a klientům ČSOB, tedy Československé obchodní banky. Ministerstvo vnitra ji totiž čerstvě akreditovalo. Jedná se o první bankovní instituci, jíž byl schválen přístup ke službám eGovernmentu v rámci projektu bankovní identity. Vstupním bodem k eGovernmentu je Portál občana, jenž aktuálně nabízí 130 služeb. K němu se tedy přihlásíte pomocí přihlašovacích údajů, jež používáte pro přihlášení k internetovému bankovnictví.

Bankovní identitu od ČSOB využijete od příštího roku. Jedná se o druhou největší bankovní instituci v Česku, její služby využívají více než čtyři miliony lidí. Projekt bankovní identity iniciovala Česká bankovní asociace (ČBA). Potenciál je zřejmý – většina lidí připojených k internetu v tuzemsku využívá internetové bankovnictví. Dle ČBA bankovní identitu využívá 5,5 milionu Češek a Čechů. Se zapojením do projektu kromě ČSOB počítají Air Bank, Česká spořitelna, Komerční bank a Moneta. Ty jen zatím nebyly akreditovány Ministerstvem vnitra.

„Věřím, že v následujících měsících budou přibývat další banky. Díky zapojení bank dojde příští rok k zásadnímu nárůstu uživatelů elektronických služeb státu. To je skvělá zpráva, naše systémy jsou na tento nárůst připravené,“ komentuje akreditaci ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Zdroj: tisková zpráva MVČR via Ministerstvo vnitra na Twitteru

Vnitro akreditovalo první banku. ČSOB umožní snadné přihlašování ke službám eGovernmentu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

5 KOMENTÁŘE

  1. Jak jde o šmírování a kontrolu lidí, tak je to rychlé. Opět si jde stát s bankami na ruku a budou sdílet informace společně. Už nyní, když jdete podat vysvětlení na fízlárnu jako svědek, tak fízl už má prostudovaný Váš bankovní účet a a email. Samozřejmě vše pro dobro občanů, společnosti a boje proti terorismu a praní špinavých peněz.