ČT experimentuje. Vlastní seriál stáhla z iVysílání, teď jej za peníze prodává Alza

5
Svět pod hlavou (zdroj: Česká televize)

Nový seriál České televize Svět pod hlavou už nenajdete bezplatně na iVysílání. Kdo by se chtěl mysteriózní retro detektivku podívat, musí si ji vypůjčit v Alze. ČT uzavřela v největším českým e-shopem dohodu, podle níž bude mít na seriál exkluzivitu služba Alza Media.

První díl je dostupný za 1 Kč, dalších devět je po 19 Kč. Všech deset lze najednou vypůjčit za 99 Kč. Na přehrání jednotlivých dílů máte 2 dny. Technická kvalita je stejná, jako byla v iVysílání. Seriál běží v rozlišení 1080p.

Jde o první podobný experiment České televize. Pořady vlastní produkce jsou vždy na iVysílání, vybraná přejatá videa jsou v archivu ke zhlédnutí týden po premiéře v televizi. U Světu pod hlavou možná hraje roli fakt, že ČT je pouze koproducent, na výrobě se podílela i TV Joj a Bionaut.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

    • Přesně na to jsem myslel, když sem si četl titulek, hlavně platit poplatky za přijímač, bez ohledu na to jestli se používá na sledování ČT nebo ne. Píše se tu, že „ČT je pouze koproducent“, nicméně i tak to je hnus. Poplatky budou předplácet možnost platit, to je budoucnost. Asi jako daň z práce předplácí možnost projet se po zpoplatněné dálnici a koupit si zdaněné věci.

  1. Tak tomuhle teda hodne fandim. Chapu, ze se jedna o pilotni experiment, ale mohlo by to vyjit a CT by mohla prodavat vsechny svoje vytvory na Alze. Pak by snad nic nebranilo tomu zrusit koncesionarske poplatky.