Čtečky nejsou jen Kindle. PocketBook InkPad 3 láká na jemný displej a hodně funkcí

5
PocketBook InkPad 3
PocketBook InkPad 3

Kindly jsou sice nejpopulárnější, ale konkurence vypadá také zajímavě. Společnost PocketBook v únoru uvedla novou čtečku e-knih nazvanou InkPad 3. Oproti běžným šestipalcovým čtečkám je větší, nabízí totiž 7,8palcový e-ink displej s podporou 16 odstínů šedé. Velikost a formát tak odpovídá přibližně tabletu iPad Mini.

Díky velikosti a jemnému rozlišení 1404 × 1872 px (300 dpi) budou čitelné i dokumenty formátu A4, PocketBook má navíc tradičně dobrou podporu PDF. Displej je podsvícený (nebo přesněji řečeno – nasvícený), intenzita a barva světla se přitom automaticky mění. Případně si můžete nastavit různé profily pro noc a den sami.

Displej je dotykový, otáček stránky lze ale také pomocí tlačítek. Přibyl akcelerometr, díky němuž se může orientace displeje automaticky otáčet. Uvnitř je dvoujádrový procesor, 1GB RAM a 8GB úložiště doplnitelné pomocí microSD karet. Na čtečku je to možná až příliš výkonu, zase se ale nezadýchá při zpracování větších souborů a nabídne i funkce navíc (prohlížeč webu, hry atp.). Díky Wi-Fi máte přístup k internetu, potěší podpora Dropboxu i možnost zasílát knihy online přes cloudové služby PocketBooku.

PocketBook InkPad 3 měří 195 × 137 × 8 mm a váží 210 gramů. Nabíjí se pomocí microUSB, do stejného konektoru je možné vložit i adaptér pro sluchátkový jack. Čtečka pak přehrajete i hudbu nebo audioknihy. Má rovněž převodník textu na řeč, ale bez české podpory asi nebude moc užitečný.

Čtečka si rozumí s formáty PDF (včetně DRM), ePub, MOBI, DJVU, FB2, DOC, DOCX, FB2, RTF, TXT, HTM(L) a dalšími. Zobrazí též obrázky v JPEG, BMP, PNG a TIFF. Ze zvukových formátů nabízí jen MP3.

PocketBook InkPad 3 se prodává za 5990 Kč.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

      • Pokud se k tomu dá inteligentně navržený obal, tak absolutně bez problémů. Třeba Marware Atlas pro Kindle – na zadní straně obalu je „poutko“ a s tím se dá čtečka pohodlně držet na svislo třemi prsty bez palce, který je pak volný na klikání tlačítek, a druhá ruka je volná třeba na držení se v MHD. Bez rizika pádu (musela by se mi vyvlíknout ruka z poutka).