Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie

0
Vivo testuje čtečku otisků integrovanou v displeji
Vivo testuje čtečku otisků integrovanou v displeji

Qualcomm představil druhou generaci své ultrazvukové čtečky otisků. Je citlivější, má více funkcí a lze díky nim vyrobit smartphony s funkcemi, které jim dosud chyběly.

Díky ultrazvuku bude čtečka rozpoznávat otisk i s mokrými prsty či rovnou pod vodou. Snímač je připraven také pro gesta, takže může fungovat trochu jako touchpad. Na rozdíl od čistě kapacitních snímačů prý ultrazvuk nepůjde oklamat, protože otisky snímá i do hloubky.

Qualcommu se také podařilo zlepšit prostupnost materiály. Předchozí generace prošla 0,4mm vrstvou skla nebo kovu. Ta nová si poradí až s 0,8mm sklem a 0,65mm hliníkem. Čtečka je navíc poprvé připravena i pro přímou integraci do displejů. Podle výrobce je lze implementovat do OLED panelů o tloušťce až 1,2 mm. Qualcomm bude technologii prezentovat na upraveném telefonu Vivo XPlay 6. Mashable již má fotky a video.

Nový snímač navíc dokáže měřit také srdeční tep, takže k tomu nebude třeba zvláštních snímačů (používá je například Samsung). Technologie Qualcommu dokáže změřit také průtok krve.

Pokročilá čtečka by se měla v prvních komerčně dostupných telefonech objevit v první polovině příštího roku. Technologie není závislá na čipsetech Snapdragon, takže ji může využít i Samsung u svých Exynosů nebo Apple u Ax.

Ohodnoťte tento článek!