ČTÚ: Operátoři už nebudou moci nabízet neomezené tarify, pokud v nich bude „háček“

1
Operátoři a neomezené tarify ilustrační obrázek
Operátoři a neomezené tarify (ilustrační obrázek)
-
Zdroj: Depositphotos

Neomezené tarify někdy nejsou tak úplně neomezené. Marketingový název „neomezený“ vůbec nemusí odpovídat realitě, pokud je reálně tarif nějak omezený. Ať už na volání, SMS či datech. Český telekomunikační úřad se na ně nyní zaměří a bude operátory kontrolovat.

Pokud jde o hlasové a SMS služby, ČTÚ nebude napříště akceptovat marketingové označení „neomezené“ v případě tarifů, které jsou jakýmkoliv způsobem objemově limitovány, a to ani navzdory skutečnosti, že operátoři toto omezení avizují ve svých smluvních podmínkách.

U dat se ČTÚ zaměřuje na odhalování praktiky, kdy operátoři nabízí opravdu neomezený limit dat, ovšem se záměrně nízkou rychlostí. Rychlost by v tom to případě neměla být nikdy nižší než 2 Mb/s, ovšem toto číslo zatím není závazné a úřad jej bude posuzovat případ od případu.

Neomezeně reklama Vodafonu
Ilustrační obrázek z reklamy Vodafonu (zdroj: Vodafone)

Případná omezení „neomezených“ služeb mohou být uplatněna pouze ve výjimečném případě ohrožení či narušení bezpečnosti a integrity služeb.

zdroj: ČTÚ

ČTÚ: Operátoři už nebudou moci nabízet neomezené tarify, pokud v nich bude „háček“
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (98.46%) 13 hlasů

1 komentář

  1. „Neomezený tarif“ při rychlosti 2Mbit/s je omezen cca 632GB/měsíc. Více se technicky za 30 dní nedá protáhnout. To vše za předpokladu, že příjem dat bude OK a že nebude zahlcena síť.

    Obávám se, že poskytovatelé budou objem dat modelovat/moderovat právě omezováním rychlosti. Čili se vrátíme k FUPu.